Do děčínské zoo na farmu, s jihlavskou zoo do Afriky

Na poslední víkend prázdnin připravily ZOO Děčín a ZOO Jihlava speciální akce. V Děčíně si vyzkoušíte farmaření, zatímco v Jihlavě ochutnáte Afriku.

večerní prohlídky ZOO Děčín

Grizzly není typický obyvatel farmy, a také si ho asi nepodojíte, ale i tak patří k největším lákadlům děčínské ZOO.

V sobotu budou farmařit děti v děčínské zoo

ZOO-Děčín-farmaDojení krávy, sbírání vajec, rovnání balíků sena, pletení housek, moštování, řezání dřeva, pytlování brambor… To a ještě spoustu dalšího budete moci zažít 29. srpna v děčínské zoo. Ta se pro tento den promění na malou farmou plnou veselých soutěží pro děti. „Prázdniny utekly jako voda a děti brzy čeká návrat ke školním povinnostem. My v zoo se dětem snažíme tento přechod každoročně zpříjemnit nějakou veselou akcí. Letos padl los na farmářskou zoo, která děti seznámí s nejrůznějšími činnostmi z farmy. Příchozí čeká několik soutěžních stanovišť, na kterých budou plnit úkoly. V cíli je pak za jejich snahu čeká drobná odměna,“ prozradila mluvčí zoo Alena Houšková. Farmářská zoo začíná v sobotu ve 14 hodin a stanoviště budou k dispozici do 17 hodin. Odpolední program doplní i stylové vystoupení taneční skupiny Country Road z České Lípy (14 – 15 hodin v amfiteátru).

Zároveň se zájemci mohou informovat o zájmových kroužcích, které ZOO Děčín od září opět otvírá.

Afriku v Jihlavě můžete i ochutnat již tento víkend

Tentokrát se na Afriku v Zoo Jihlava návštěvníci podívají z pohledu žen. Celou akci prodchnou dámy, které na černém kontinentu aktivně pracují. Sobota bude věnována přednáškám a promítání v environmentálním centru PodpoVRCH. Na neděli připadnou vystoupení a show s africkou tematikou a nebude chybět ani oblíbená degustace hmyzího šéfkuchaře Petra Ocknechta.

surikata ZOO Plzeň

Z afrických zvířat potkáte v Jihlavě hravé surikaty, které i v zoo hlídkují před predátory – ať už jde o skutečného dravce nebo třeba o letadlo. | Kredit: (c) Redakce ZOO Magazín

V sobotu v 11:00 akce začne přednáškou Karolíny Brandlové o tom, jak se ženy na mateřské snaží zachránit antilopu Derbyho. Po slavnostním zahájení vystoupí Pavla Gomba, ředitelka české pobočky UNICEF, která přebrala záštitu nad akcí. Následovat bude povídání kynoložky Hany Böhme o výcviku psů v boji proti pašerákům v Demokratické republice Kongo. Afrikanistka Marie Imbrová se v 16 hodin vrátí k osudům žen, které ji doprovázejí poslední dvě desetiletí. Od 17:15 bude čas patřit dokumentárnímu filmu. Režisérka a kameramanka Olga Špátová, autorka filmů „Magický hlas rebelky,“ nebo „Věra 68,“ promítne svůj dokument „Daleko za sluncem“ a pobeseduje s diváky. Vstupné na promítání filmu bude zdarma, ale diváci mohou přispět na humanitární organizaci ADRA.

Hana Böhme

Hana Böhme s fenkou Camou vycvičenou na hledání slonoviny a bushmeatu | Kredit: Save-Elephants.org

V neděli se promění vesnice Matongo v africký trh. Připravena bude celá řada vystoupení – Křovácké legendy Martina Šíla, divadlo „O nejmenším človíčkovi,“ taneční a hudební vystoupení skupiny Africana a další.  Samozřejmě celý den mohou návštěvníci ochutnat cvrčky na másle, grilovaná sarančata nebo šváby v těstíčku spolu s výkladem o této u nás netradiční kuchyni. Od 10:30 budou ve výukovém centru PodpoVRCH probíhat tři přednášky. Ivana Cinková popovídá návštěvníkům o afrických nosorožcích, Simona Heřtusová přijde v 11:45 s přednáškou „Karibuni Kenya – Afrika nevšedníma očima“ a David Švejnoha bude mít od 13:00 přichystanou besedu o životě afrických žen v domorodé společnosti.

Již desátý ročník festivalu Střípky Afriky se koná poslední prázdninový víkend v sobotu 29. srpna a v neděli 30. srpna. Návštěvníci mají možnost využít festivalové vstupné do zoologické zahrady na oba dva dny za 120,-Kč dospělí a 70,-Kč děti.

Zdroj: ZOO Děčín, ZOO Jihlava

(Zobrazeno celkem 298-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..