Čtyři tygří mláďata spatřila světlo světa v Hodoníně. Ve Dvoře Králové se po třech dekádách znovu procházejí hyeny žíhané a v ostravské říši zvířat se narodilo mládě ohroženého lemura. Poznejte nejen tyto, ale i další nové přírůstky v našich zoologických zahradách.
Čtyři modroocí kočičí potomci přišli na svět v hodonínské zoologické zahradě. Samice tygra ussurijského Raja tu po dvou letech opět porodila mláďata, tentokrát tři kocoury a jednu kočku. První tři měsíce bývají pro mláďata těmi nejkritičtějšímu, prozatím je ale všechno v nejlepším pořádku – tygřata jsou energická i zdravá a matka o ně vzorně pečuje. Před zraky návštěvníků jsou zatím ukryta ve vnitřní ubikaci, k vidění by mohla být zhruba za měsíc.
Po 30 letech můžete ve dvorské zoo znovu spatřit hyeny žíhané. Šestiletý samec Majabi a osmiletá samice Luca sem dorazili 15. června. Každý pochází z jiné zoo a oba si prozatím zvykají na nové prostředí, k jejich spojení tak teprve dojde. Kromě oddělených boxů mají však každý i svůj vlastní venkovní výběh – návštěvníci je tak již spatřit mohou. Mimo hyen žíhaných chová dvorská zoo také hyeny skvrnité.
Zoo ve Dvoře Králové se může pyšnit také prvními odchovanými mláďaty komb ušatých ve své historii. Tyhle drobné primáty s výraznými boltci a dlouhými prsty tam určitě nepřehlédnete. Celou rodinku najdete v expozici městečka Tiébélé.
Lemuří mláďata přicházejí v zoologických zahradách na svět poměrně často. O jednom takovém vám přinášíme zprávu i dnes. Tentokrát se jedná o lemura červenobřichého, který se narodil v Ostravě. Mláďata zde tento druh odchovává pravidelně a stejně jako v předchozích dvou letech, i tentokrát se jedná o samičku. Lumur červenobřichý patří, podobně jako další druhy lemurů, mezi ohrožené druhy.
Začátkem minulého měsíce se v ostravské zoo narodila mláďata vydry malé, sameček a samička, a návštěvníci už je pomalu mohou začít pozorovat i ve venkovním výběhu. Stále ještě tráví většinu svého času v zázemí, samice už je však začíná vynášet i na teplé sluneční paprsky. Možná tak budete mít štěstí a nejmladší přírůstky spatříte.
České zoologické zahrady si připisují další světové prvenství! O to se tentokrát zasloužila Zoo Praha, ve které se narodila dvě mláďata holuba černobronzového, který se doposud v žádné zoo rozmnožit nepodařil. Opeřenci se vylíhli na konci května a před pár dny poprvé opustili hnízda. Celá rodina je v současnosti v zázemí.
V děčínské zoo se ve středu nad ránem narodila samička osla domácího. Zbarvení zdědilo mládě po matce, kterou je samice Eliška. Osličku již brzy doplní další přírůstek – březí je totiž i druhá zdejší samice.
Doposud bezejmenná samička žirafy s netypickým hnědým zbarvením přišla na svět v Brights Zoo ve státě Tennessee.…
Tělo hmyzu je uspořádáno do segmentů a ve většině případů nese tři páry kráčivých končetin.…
V jak dlouhý život můžeme doufat? Co vše jeho délku ovlivňuje? Jaké je kostrukční maximum,…
Hmyz opylující květiny přijde nám, lidem, zcela v pořádku. Kolibříky - ptačí opylovače - jsme…
Schválně si zkuste odpovědět na pár „jednoduchých“ otázek. Například… má žížala hlavu? Jak přijímá potravu?…
Odpověď je na první pohled jednoduchá. Samozřejmě ano, proč by neměly. Myši snědí leccos, od…