ZOO Jihlava otevírá v sobotu 4. července 2015 svou první průchozí voliéru zaměřenou na život v deltě řeky Paraná. Potkat se v ní mohou návštěvníci zoo s ibisy, kachničkami a dalšími vodními ptáky. Nově je také v zoo k dispozici hledačka „Cesta za pokladem“.
Další z nových expozic v jihlavské zoo bude otevřena pro návštěvníky již od soboty 4. července! První průchozí voliéra v Zoo Jihlava představuje život v deltě řeky Paraná v Jižní Americe. Voliéře vévodí velké jezírko s rybami, přes které vede dřevěná lávka. Obývá ji několik druhů vodních ptáků jako třeba ibisové bílí (Eudocimus albus), ibisové rudí (Eudocimus ruber) a kachničky šedoboké (Callonetta leucophrys). Ptákům dělají společnost drápkaté opice tamaríni pinčí (Saguinus oedipus), kteří obývají i přilehlou vnitřní ubikaci. Celé kolekci jihoamerických zvířat dělají společnost ještě afričtí ibisové posvátní, kteří voliéru dočasně obývají v rámci spolupráce mezi českými zoologickými zahradami.
Novou voliéru najdou návštěvníci mezi Himálajskou expozicí s irbisy, nebo pandami červenými a nově budovaným tropickým pavilonem.
V sobotu 4. července od 10 do 16 hodin bude navíc probíhat pestrý program akce „Prázdniny začínají v zoo“. Pro návštěvníky budou připraveny hrátky PodpoVRCHEM, v areálu zoo pak mobilní víceboj o vstupenky do Šiklova mlýna, nebo sbírka „Mobily pro gorily“ kdy za každý starý odevzdaný mobil dostanou návštěvníci poukaz na zmrzlinu. Od soboty 4. července bude v jihlavské zoo otevřena také hledačka „Cesta za pokladem“. Návštěvníci, kteří si ve vstupním areálu vyzvednou pracovní list s návodem kudy jít, stráví v zoo čas plný šifer a hledáním pokladu. Hledačka bude zdarma k dispozici na hlavní pokladně od července do září.
Nového k vidění je toho v jihlavské zoo spoustu. Narodilo se mnoho nádherných mláďat, která návštěvníci mohou vidět: trojice krásných karakalů, malé surikaty, mláďata plameňáků, malý lvíček zlatý a mnoho dalších.
Zdroj: Martin Maláč, ZOO Jihlava
Doposud bezejmenná samička žirafy s netypickým hnědým zbarvením přišla na svět v Brights Zoo ve státě Tennessee.…
Tělo hmyzu je uspořádáno do segmentů a ve většině případů nese tři páry kráčivých končetin.…
V jak dlouhý život můžeme doufat? Co vše jeho délku ovlivňuje? Jaké je kostrukční maximum,…
Hmyz opylující květiny přijde nám, lidem, zcela v pořádku. Kolibříky - ptačí opylovače - jsme…
Schválně si zkuste odpovědět na pár „jednoduchých“ otázek. Například… má žížala hlavu? Jak přijímá potravu?…
Odpověď je na první pohled jednoduchá. Samozřejmě ano, proč by neměly. Myši snědí leccos, od…