Nová průchozí voliéra v ZOO Jihlava

ZOO Jihlava otevírá v sobotu 4. července 2015 svou první průchozí voliéru zaměřenou na život v deltě řeky Paraná. Potkat se v ní mohou návštěvníci zoo s ibisy, kachničkami a dalšími vodními ptáky. Nově je také v zoo k dispozici hledačka „Cesta za pokladem“.

ZOO Jihlava

ZOO Jihlava - ibis bílý

Ibis bílý v ZOO Jihlava | Kredit: Petr Pechač, ZOO Jihlava

Další z nových expozic v jihlavské zoo bude otevřena pro návštěvníky již od soboty 4. července! První průchozí voliéra v Zoo Jihlava představuje život v deltě řeky Paraná v Jižní Americe. Voliéře vévodí velké jezírko s rybami, přes které vede dřevěná lávka. Obývá ji několik druhů vodních ptáků jako třeba ibisové bílí (Eudocimus albus), ibisové rudí (Eudocimus ruber) a kachničky šedoboké (Callonetta leucophrys). Ptákům dělají společnost drápkaté opice tamaríni pinčí (Saguinus oedipus), kteří obývají i přilehlou vnitřní ubikaci. Celé kolekci jihoamerických zvířat dělají společnost ještě afričtí ibisové posvátní, kteří voliéru dočasně obývají v rámci spolupráce mezi českými zoologickými zahradami.

Novou voliéru najdou návštěvníci mezi Himálajskou expozicí s irbisy, nebo pandami červenými a nově budovaným tropickým pavilonem.

V sobotu 4. července od 10 do 16 hodin bude navíc probíhat pestrý program akce „Prázdniny začínají v zoo“. Pro návštěvníky budou připraveny hrátky PodpoVRCHEM, v areálu zoo pak mobilní víceboj o vstupenky do Šiklova mlýna, nebo sbírka „Mobily pro gorily“ kdy za každý starý odevzdaný mobil dostanou návštěvníci poukaz na zmrzlinu. Od soboty 4. července bude v jihlavské zoo otevřena také hledačka „Cesta za pokladem“. Návštěvníci, kteří si ve vstupním areálu vyzvednou pracovní list s návodem kudy jít, stráví v zoo čas plný šifer a hledáním pokladu. Hledačka bude zdarma k dispozici na hlavní pokladně od července do září.

karakal

Mláďata jihlavských karakalů | Kredit: Petr Pechač, ZOO Jihlava

Nového k vidění je toho v jihlavské zoo spoustu. Narodilo se mnoho nádherných mláďat, která návštěvníci mohou vidět: trojice krásných karakalů, malé surikaty, mláďata plameňáků, malý lvíček zlatý a mnoho dalších.

Zdroj: Martin Maláč, ZOO Jihlava

(Zobrazeno celkem 920-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..