Z malého naháčka s protáhlým čumákem mají radost ve Dvoře Králové. Mládě hrabáče kapského se tu narodilo vůbec poprvé. A není samozřejmě jedinou novinkou posledních dnů – mláďata čekají na svůj obdiv i v dalších zoologických zahradách.
Velkou radost udělalo ošetřovatelům v královédvorské zoo mládě hrabáče kapského.
Kredit: © Lukáš Pavlačík, Zoo Dvůr Králové
Historicky první mládě hrabáče kapského se narodilo v zoologické zahradě ve Dvoře Králové. Přírůstek i jeho matka, kterou je samice Skyla, jsou v pořádku. Otec Eko je kvůli bezpečnosti mláděte prozatím od obou členů rodiny oddělen. Protože odchov hrabáče nepatří k jednoduchým, malý přírůstek má před sebou ještě dlouhou cestu. Návštěvníci ho v expozici prozatím spatřit nemohou, neboť jemu i matce ošetřovatelé dopřávají potřebný klid. Jo, a je to kluk!
Už šesté mládě kuandu obecného se narodilo v plzeňské zoo. Tento stromový hlodavec příbuzný dikobrazovi, dříve nazýván jako bodlinatec chápavý, má ovíjivý ocas a ve volné přírodě obývá Jižní Ameriku. V Plzni ho najdete v Amazonském pavilonu ve společné expozici s opicemi mirikinami a pásovci štětinatými.
Mláďata kuandu jsou po narození rezavá, barvu změní v několika nadcházejících týdnech.
Kredit: © Zoo Plzeň, Facebook
Velikonočním beránkům už odzvonilo, jeden si však svou pozornost stále zaslouží. V Zooparku Zájezd se totiž mládě tohoto druhu narodilo na Zelený čtvrtek – titul svátečního beránka mu tak rozhodně náleží.
Ze zdejšího zooparku přinášíme ještě jednu novinku. Zajímá vás, kdo jsou ta roztomilá koťata na fotografii? Jedná se o mláďata karakalů. Pro jejich matku jsou prvními potomky, i přesto o ně však pečuje na jedničku.
Zoologické zahrady mají na účtě další mládě velblouda dvouhrbého. Tentokrát se narodilo v Brně. Ošetřovatelé ho odhadují na samičku, která už i dostala své jméno – Valerie.
Mláďat velbloudů je letos na jaře v zoologických zahradách jako po dešti. | Kredit: © Zoo Brno, Facebook
Potomci kolpíka bílého, v České republice kriticky ohroženého druhu ptáka, se vylíhla v zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou. Veřejnost už je může pomalu spatřit, jak vykukují ze svých hnízd. Zajímavostí tohoto druhu je, že v době toku a hnízdění mají dospělí jedinci na hlavě nažloutlé chocholky.
Kolpíci bílí mají neobvykle vypadající zobák ve tvaru lžíce. | Kredit: © Zoo Hluboká nad Vltavou, Facebook
Za poslední přírůstkem se dnes podíváme do Prahy. Na svět tu přišla samička koně Převalského. Její matkou je klisna Hara, pro kterou je potomek pátým v pořadí. Hříbátko již můžete spatřit, jak dovádí ve výběhu.
Doposud bezejmenná samička žirafy s netypickým hnědým zbarvením přišla na svět v Brights Zoo ve státě Tennessee.…
Tělo hmyzu je uspořádáno do segmentů a ve většině případů nese tři páry kráčivých končetin.…
V jak dlouhý život můžeme doufat? Co vše jeho délku ovlivňuje? Jaké je kostrukční maximum,…
Hmyz opylující květiny přijde nám, lidem, zcela v pořádku. Kolibříky - ptačí opylovače - jsme…
Schválně si zkuste odpovědět na pár „jednoduchých“ otázek. Například… má žížala hlavu? Jak přijímá potravu?…
Odpověď je na první pohled jednoduchá. Samozřejmě ano, proč by neměly. Myši snědí leccos, od…