Novinky v zoo: mládě hrabáče kapského

Z malého naháčka s protáhlým čumákem mají radost ve Dvoře Králové. Mládě hrabáče kapského se tu narodilo vůbec poprvé. A není samozřejmě jedinou novinkou posledních dnů – mláďata čekají na svůj obdiv i v dalších zoologických zahradách.

mládě hrabáče kapského Dvůr Králové

Velkou radost udělalo ošetřovatelům v královédvorské zoo mládě hrabáče kapského.
Kredit: © Lukáš Pavlačík, Zoo Dvůr Králové

Prvorozený hrabáč

Historicky první mládě hrabáče kapského se narodilo v zoologické zahradě ve Dvoře Králové. Přírůstek i jeho matka, kterou je samice Skyla, jsou v pořádku. Otec Eko je kvůli bezpečnosti mláděte prozatím od obou členů rodiny oddělen. Protože odchov hrabáče nepatří k jednoduchým, malý přírůstek má před sebou ještě dlouhou cestu. Návštěvníci ho v expozici prozatím spatřit nemohou, neboť jemu i matce ošetřovatelé dopřávají potřebný klid. Jo, a je to kluk!

Zrzavý potomek z Plzně

Už šesté mládě kuandu obecného se narodilo v plzeňské zoo. Tento stromový hlodavec příbuzný dikobrazovi, dříve nazýván jako bodlinatec chápavý, má ovíjivý ocas a ve volné přírodě obývá Jižní Ameriku. V Plzni ho najdete v Amazonském pavilonu ve společné expozici s opicemi mirikinami a pásovci štětinatými.  

dikobraz kuandu Plzeň

Mláďata kuandu jsou po narození rezavá, barvu změní v několika nadcházejících týdnech.
Kredit: © Zoo Plzeň, Facebook

Velikonoční nadílka v Zájezdu

Velikonočním beránkům už odzvonilo, jeden si však svou pozornost stále zaslouží. V Zooparku Zájezd se totiž mládě tohoto druhu narodilo na Zelený čtvrtek – titul svátečního beránka mu tak rozhodně náleží.

beránek Zoopark Zájezd

Černý beránek? Jednoho najdete v Zooparku Zájezd. | Kredit: © Zoopark Zájezd, Facebook

Ze zdejšího zooparku přinášíme ještě jednu novinku. Zajímá vás, kdo jsou ta roztomilá koťata na fotografii? Jedná se o mláďata karakalů. Pro jejich matku jsou prvními potomky, i přesto o ně však pečuje na jedničku.

mláďata karakalů Zoopark Zájezd

Radost tu dělají i mláďata karakala. | Kredit: © Zoopark Zájezd, Facebook

Velbloudí pokračování

Zoologické zahrady mají na účtě další mládě velblouda dvouhrbého. Tentokrát se narodilo v Brně. Ošetřovatelé ho odhadují na samičku, která už i dostala své jméno – Valerie.

velbloud dvouhrbý zoo Brno

Mláďat velbloudů je letos na jaře v zoologických zahradách jako po dešti. | Kredit: © Zoo Brno, Facebook

Mláďata ohrožených opeřenců

Potomci kolpíka bílého, v České republice kriticky ohroženého druhu ptáka, se vylíhla v zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou. Veřejnost už je může pomalu spatřit, jak vykukují ze svých hnízd. Zajímavostí tohoto druhu je, že v době toku a hnízdění mají dospělí jedinci na hlavě nažloutlé chocholky.

kolpík bílý zoo Hluboká

Kolpíci bílí mají neobvykle vypadající zobák ve tvaru lžíce. | Kredit: © Zoo Hluboká nad Vltavou, Facebook

Pražské hříbě

Za poslední přírůstkem se dnes podíváme do Prahy. Na svět tu přišla samička koně Převalského. Její matkou je klisna Hara, pro kterou je potomek pátým v pořadí. Hříbátko již můžete spatřit, jak dovádí ve výběhu.

kůň Převalského zoo Praha

„Mamčo, čas na ranní rozcvičku!“ | Kredit: © Petr Hamerník, Zoo Praha

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..