Poměrně dlouhé čekání na narození mládě hrabáče z pražské zoo skončilo ve čtvrtek 25. února. První termín porodu měla samice Kvída už v polovině února. Zpoždění ale podle ošetřovatelů nebylo… Číst dál… »
Před pár lety byla zjištěna skutečnost, že paúhoři električtí se při lovu chovají jako koordinované skupinky. Do této doby se předpokládalo, že loví vždy samostatně za pomoci elektřiny. Tato sladkovodní… Číst dál… »
Stavitelé, chovatelé, sběrači a lovci. Lesní mravenci svou rozmanitou činností dokáží pozitivně ovlivňovat území kolem sebe. Patří mezi blanokřídlý hmyz žijící v ohromných organizovaných společenstvích fungujících jako superorganismus, který působí na… Číst dál… »
Taboni jsou australští ptáci, kteří si umí vytvořit vlastní samozahřívací líheň. Díky tomu mohou ovlivnit vnitřní teplotu v hnízdě a udržet ji stabilní, a tak jim odpadá vysilující a také… Číst dál… »
Stejně jako lidé, i kosmani vnímají rozhovory mezi ostatními. Podle poslední studie zveřejněné v časopise Science Advances je takové chování důležité pro chod sociální struktury, ve které kosmani žijí. O vnějších… Číst dál… »
Vlk hřivnatý (Chrysocyon brachyurus) se od svých slavnějších příbuzných vlků obecných liší v mnoha ohledech. A to nejen vzhledem či stylem chůze, ale třeba i tím, že si rád smlsne… Číst dál… »
Vědci zveřejnili první kompletní mapu genomu ptakopyska, který je ještě podivnější, než by se dalo čekat od stvoření s 10 pohlavními chromozomy, párem jedových ostruh, fluoreskující srstí a pokožkou, která… Číst dál… »
Psi vnímají jak různá slova, tak jejich intonaci.
Vědci se domnívají, že se v Indickém oceánu vyskytuje dosud neobjevená populace plejtváků obrovských (Balaenoptera musculus). Zaznamenali totiž neobvyklé zvuky kytovců na třech různých místech. V západním Arabském moři, u pobřeží… Číst dál… »
Jak se právě mají pandy červené v New Yorku, tuleni v Nizozemsku nebo tučňáci v Austrálii? Sleduje s námi online! Trevor zoo USA Na tomto videu lze v přímém přenosu… Číst dál… »