Většina savců vymění mateřské mléko za pevnou stravu, ještě trochu povyroste a svou rodinku natrvalo opouští. U některých druhů mohou dcery zůstat s mateřskou skupinou, ale dospívající synáčci musejí zakusit život… Číst dál… »
Běluha vycvičená nejpíš v Rusku předvádí v Norsku, co umí.
Kulohlavec, kterého vám chceme v dnešním článku představit, patří přece jen mezi známější zástupce kytovců. Kdybychom chtěli čtenáře potýrat zcela neznámými jmény, najdeme v této skupině několik vhodnějších adeptů. Schválně,… Číst dál… »
Narvalí roh je stále se opakujícím otazníkem pro vědce. Na co přišli tentokrát?
Teorie o blízké příbuznosti kytovců a hrochů byly podpořeny nálezem fosílie vyhynulého předka dnešních hrochů. Hroší předchůdce pocházel z rodiny Anthracotheriidae – skupiny býložravých sudokopytníků, kteří žili zčásti na souši… Číst dál… »
Vzácná bílá velryba, v tomto případě bílý keporkak, byla spatřena u východního pobřeží Austrálie. Pozorovatelé doufali, že je to Migaloo, velice slavný a donedávna jediný dosud pozorovaný bílý keporkak na… Číst dál… »
V pondělí 1. června mohli milovníci velryb spatřit u pobřeží Dana Point v Kalifornii spatřit zcela ojedinělý úkaz – velrybu se dvěma mláďaty, s největší pravděpodobností dvojčaty. Unikátní video plovoucí… Číst dál… »
Zpěvy keporkaků, rozléhající se oceánem, fascinují vědce i laickou veřejnost. Písně těchto velikánů sice stále nejsou zcela vysvětleny, pravděpodobně ale slouží zejména jako dorozumívací prostředek v období páření. Umění a… Číst dál… »
Velryby se živí rybami a krilem. Někteří politici v Japonsku a Evropě tvrdí, že zabíjení velryb je pořádku, protože zbude více potravy pro člověka. Počet velryb klesá, ale klesá také… Číst dál… »