Zatímco ve vodách olomoucké zoo najdete nového pozoruhodného živočicha, v Liberci brzy objevíte jednoho chocholatého jelínka. A víte, že první z manulích koťat brněnské zoo už našlo svůj domov? Možná vás zajímá, které z nich to je a kde ho v budoucnu můžete spatřit.
Jsou to teprve dva týdny, co do Zoo Liberec přijela samice ohroženého lva berberského. Tamní zoo se však už raduje z dalšího vzácného přírůstku – muntžaka chocholatého, sudokopytníka z čeledi jelenovitých. I tento druh patří mezi ohrožené. V Liberci nahradí zde doposud chované muntžaky malé, jejichž chov je v rozporu s nařízením Evropské komise o invazních druzích. Desetiměsíční přírůstek nese jméno Trixi a prozatím pobývá v zázemí. Návštěvníci ho brzy budou moci obdivovat ve výběhu s takiny čínskými.
Do světa se ve středu z ostravské zoologické zahrady vydal sameček seriemy rudozobé. Cílem jeho cesty se stala Zoo Odense v Dánsku. Tento pták, pocházející z jihoamerických savan, má velmi pronikavý a hlasitý křik a na ptačí měřítko dokáže velice rychle běhat – dosáhnout může rychlosti až 40 km/h. Vyslaný sameček je již čtrnáctým úspěšně odchovaným mládětem ostravského páru seriem.
Nového vodního živočicha objevíte v Zoo Olomouc. Z Arnhemu sem dorazila trnucha modroskvrná, mořská paryba patřící mezi rejnoky. Čtyřletá samice se narodila v Oceánáriu Lisabon, většinu svého dosavadního života však strávila v mořském akváriu holandské zoo, kam byla v roce 2013 přesunuta. Tam se dokonce stala matkou 10 mláďat. V Olomouci ji najdete v druhém největším akváriu zoologické zahrady, které se nachází v pavilonu šelem. Tamní vody společně s ní obývají také tři siby atlantské a několik dalších ryb.
Pamatujete na koťata manulů narozená v květnu minulého roku v brněnské zoo? Samička Rgasha jako první z nich našla svůj nový domov, kterým se stala zoologická zahrada v Jihlavě. Ostatní sourozenci zatím zůstávají v Brně – Čhogori tu čeká na ženicha, Manásla na jaře vyrazí do Německa a Makalu svůj nový domov prozatím nezná.
V Jihlavě se však zvířecí populace rozrostla ještě o něco více. Dorazily sem dlouho očekávané samičky komby ušaté, primáta žijícího nočním životem. Jejich spojení se samečky proběhlo bez problémů a ačkoliv byl jeden chlapec z nové slečny nejdříve trochu vyděšen, druhý den ráno je našli ošetřovatelé společně v jedné boudě.
Doposud bezejmenná samička žirafy s netypickým hnědým zbarvením přišla na svět v Brights Zoo ve státě Tennessee.…
Tělo hmyzu je uspořádáno do segmentů a ve většině případů nese tři páry kráčivých končetin.…
V jak dlouhý život můžeme doufat? Co vše jeho délku ovlivňuje? Jaké je kostrukční maximum,…
Hmyz opylující květiny přijde nám, lidem, zcela v pořádku. Kolibříky - ptačí opylovače - jsme…
Schválně si zkuste odpovědět na pár „jednoduchých“ otázek. Například… má žížala hlavu? Jak přijímá potravu?…
Odpověď je na první pohled jednoduchá. Samozřejmě ano, proč by neměly. Myši snědí leccos, od…