Další chovatelské úspěchy slaví v českých zoologických zahradách. Jednou z nich je i ta v Liberci, které se jako jediné na světě podařilo odchovat orla nejmenšího. Zkrátka však nepřijdou ani jiné zoo – mláďata a nové přírůstky najdeme i v dalších z nich.
Dlouhých deset let trvalo, než se v liberecké zoo podařilo odchovat orla nejmenšího. Radost z úspěchu však nabývá na váze i díky tomu, že Zoo Liberec je jedinou zoologickou na celém světě, kde se tento odchov kdy povedl. Mládě se vylíhlo 25. května a několik prvních dní strávilo ve speciálním inkubátoru. Poté, co začalo sílit a přibývat na váze, umístili ho ošetřovatelé zpátky do hnízda. Matka potomka bez problémů přijala a ihned se ujala krmení, což nebývá úplně běžné. Držíme orlí rodince palce i do nadcházejících dní!
V Liberci spatříte taktéž nové sudokopytníky. Koncem května tu přišla na svět dvojčata uriala bucharského. Obě to jsou samičky a mají už i svá jména – Giang a Gala. Populace ovce kruhorohé, jak se urial také jinak nazývá, ve volné přírodě bohužel stále klesá a v některých oblastech jsou jejich počty velmi nízké.
Zajímá vás, kdo je ten usměvavý drobeček na fotografii? Seznamte se s mládětem nahura modrého, který se narodil v pražské zoo. Stal se historicky prvním narozeným potomkem tohoto druhu ve zdejší zoologické zahradě.
Čtyři mláďata kočky divoké odchovala zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou. Jsou jim dva týdny a ošetřovatelé zjistili, že se jedná o tři samečky a jednu samičku. Ve videu můžete zhlédnout, jak vypadala zdravotní kontrola, která se jejich starostlivé mamče ovšem moc nezdála…
Pavilon slonů v Zoo Ústí nad Labem se stal domovem pro nový zvířecí druh. Přibyli sem dva jedinci želvy hvězdnaté – samec a samice. Pokud se na ně do pavilonů slonů vyrazíte podívat, kromě želv a chobotnatců tu spatříte také několik vzácných druhů ptáků.
Ve zlínské zoo je návštěvníkům konečně k vidění pár dvojzoborožců nosorožčích, jejichž tmavé peří doplňuje výrazně zbarvená přilba na zobáku. Do zdejší zoologické zahrady tento druh přicestoval až z daleké Malajsie již koncem minulého roku, kvůli teplotním podmínkám však dosud pobýval pouze ve vyhřátém zázemí. Díky lepšímu počasí jsou však už tito ptáci k vidění i ve venkovním výběhu.
Příbůzné opeřence nově spatříte i ve Dvorci. Ptačí populace se tu rozrostla o zoborožce šedolící. Stejně jako dvojzoborožci výše, i tento druh se vyznačuje mohutným zobákem. Nástavec je u něj krémově zbarvený a u samců daleko výraznější. Samice jsou menší i co do celkové velikosti – oba jedince tak od sebe jednoduše rozeznáte.
Doposud bezejmenná samička žirafy s netypickým hnědým zbarvením přišla na svět v Brights Zoo ve státě Tennessee.…
Tělo hmyzu je uspořádáno do segmentů a ve většině případů nese tři páry kráčivých končetin.…
V jak dlouhý život můžeme doufat? Co vše jeho délku ovlivňuje? Jaké je kostrukční maximum,…
Hmyz opylující květiny přijde nám, lidem, zcela v pořádku. Kolibříky - ptačí opylovače - jsme…
Schválně si zkuste odpovědět na pár „jednoduchých“ otázek. Například… má žížala hlavu? Jak přijímá potravu?…
Odpověď je na první pohled jednoduchá. Samozřejmě ano, proč by neměly. Myši snědí leccos, od…