Stádo nejmenších oveček na světě se v Zoo Tábor utěšeně rozrůstá. Po loňských přírůstcích přivítali ošetřovatelé další jehňátka ovce ouessantské i letos v dubnu – a to hned tři. Návštěvníci je uvidí už brzy, jakmile se v noci o něco oteplí.
„V angličtině se těmto ovcím říká ´bretaňští skřítci´. Jejich malý vzrůst, kdy v dospělosti dorůstají maximální výšky 50 centimetrů a váhy 18 kilogramů, je adaptací na tvrdé klimatické podmínky jejich domovského ostrova Ouessant ležícího v Atlantiku při pobřeží Bretaně. Tento ostrov s velmi prostou vegetací je zmítaný silnými oceánickými větry a dešti,“ přibližuje mluvčí Zoo Tábor Filip Sušanka původní nehostinnou domovinu
ouessantských ovcí. Původní obyvatelstvo Ouessantu chovalo tyto ovce po staletí zejména pro jejich originální černou vlnu. Do světa ale toto plemeno vyrazilo až v posledních sto letech.
„Naši noví obyvatelé zoologické zahrady, dvě ovečky a jeden beránek, už sami žerou seno. Zatím je ale ještě držíme spolu s jejich maminkou uvnitř, mimo hlavní stádo. Do venkovního výběhu k ostatním je vypustíme, až se oteplí také v noci,“ přibližuje nejbližší budoucnost jehňat vedoucí ošetřovatelka táborské zoo Ivana Nováková.
Zoo Tábor se zaměřuje na chov a rozmnožování ohrožených druhů zvířat. První přírůstky letošního roku
nicméně dokazují, že chová i jiná méně vzácná zvířata. I tento prodloužený víkend si mohou návštěvníci v zoo prohlédnout přes dvě stě padesát zvířat takřka sedmdesáti živočišných druhů.
Zdroj: Zoo Tábor
Doposud bezejmenná samička žirafy s netypickým hnědým zbarvením přišla na svět v Brights Zoo ve státě Tennessee.…
Tělo hmyzu je uspořádáno do segmentů a ve většině případů nese tři páry kráčivých končetin.…
V jak dlouhý život můžeme doufat? Co vše jeho délku ovlivňuje? Jaké je kostrukční maximum,…
Hmyz opylující květiny přijde nám, lidem, zcela v pořádku. Kolibříky - ptačí opylovače - jsme…
Schválně si zkuste odpovědět na pár „jednoduchých“ otázek. Například… má žížala hlavu? Jak přijímá potravu?…
Odpověď je na první pohled jednoduchá. Samozřejmě ano, proč by neměly. Myši snědí leccos, od…