Na Bahamách v karibské oblasti existuje ostrov, který je obydlen malými prasečími plavci. Ti si zde užívají slunce a průzračnou vodu.
Vepři sice obvykle milují válení se v bahně, výjimky ale potvrzují pravidlo. Některá prasata dávají před bahnem přednost jemnému bílému písku a křišťálově čisté vodě na Bahamách. Zde na Big Mayor Cay, jednom z ostrovů Exuma, se nachází opravdu jedinečný jev. Kdo zabloudí do těchto míst, těžko uvěří svým očím. Pláž je plná prasátek, která se zde sluní, zatímco jiná zase dovádějí v klidné vodě Karibského moře a nechávají se obdivovat turisty. Ne nadarmo se proto tomuto ostrůvku říká Prasečí ostrov či Prasečí pláž.
Ostrov prasečích plavců je zcela bez lidských obyvatel, vyjma tedy turistů. Nachází se zde desítky vepřů, pár koz a několik toulavých koček. Místo působí jako ztracený ráj s azurově modrou vodou, jejíž klid je čas od času narušen člunem se zvědavými turisty, kteří bývají vždy prasátky vřele vítáni, protože pro ně návštěvníci představují nějaké to přilepšení v podobě různých pamlsků. Z celé řady nádherných ostrovů v okolí je právě tento velmi hojně navštěvován turisty právě kvůli oné prasečí atrakci.
Jak se ale vepříci na ostrov vůbec dostali? Říká se, že první vepře dovezli na ostrov námořníci, kteří si je tam odložili jako „zásoby“. Muži se pro prasata ovšem nikdy nevrátili a nechali vepře svému osudu. Jiná verze příběhu zase vypráví, že vepři na ostrov doplavali jako jediní přeživší ztroskotané lodi. Faktem je, že se prasata rychle naučila v tomto malém pozemském ráji o sebe postarat. Krmí se keříky a kořínky místních rostlin, ale především žrádlem, které jim tu nechávají lidští návštěvníci. Jakmile vepříci zmerčí připlouvající loď, radostně skočí do moře a plavou turistům naproti, protože vědí, že je za to čeká chutná odměna.
Nejlépe se dá na Exumu, souostroví čítající přes 360 ostrovů, dostat z USA nebo Nassau, hlavního města Baham. Zde už lze snadno najít organizace, které turistům nabízejí tento unikátní výlet spojený s nezapomenutelným zážitkem.
Doposud bezejmenná samička žirafy s netypickým hnědým zbarvením přišla na svět v Brights Zoo ve státě Tennessee.…
Tělo hmyzu je uspořádáno do segmentů a ve většině případů nese tři páry kráčivých končetin.…
V jak dlouhý život můžeme doufat? Co vše jeho délku ovlivňuje? Jaké je kostrukční maximum,…
Hmyz opylující květiny přijde nám, lidem, zcela v pořádku. Kolibříky - ptačí opylovače - jsme…
Schválně si zkuste odpovědět na pár „jednoduchých“ otázek. Například… má žížala hlavu? Jak přijímá potravu?…
Odpověď je na první pohled jednoduchá. Samozřejmě ano, proč by neměly. Myši snědí leccos, od…