Novinky

Do Zoo Tábor dorazila bílá klokaní nevěsta

Published by
ZOO Magazín

Klokan rudokrký Skippy v Zoo Tábor se tento týden konečně dočkal nové kamarádky a družky, se kterou by měl v budoucnu vytvořit chovný pár. Nevěsta za ním přicestovala ze Saska. A že je Skippy albín, i ona se chlubí bílým kožíškem.

Klokan Skippy má v Táboře novou partnerku. Stejně jako on, i samice má bílý kabátek. | Kredit: © Zoo Tábor

Sněhobílý pár

„Mezi klokany rudokrkými se občas vyskytují albinotičtí jedinci s bílou srstí. Takový je nejen náš Skippy, ale i nová samička, která právě přicestovala. Abychom novému chovnému páru vytvořili co nejlepší podmínky, vybudovali jsme pro ně zbrusu novou zimní ubikaci. Věříme, že se jim bude líbit a brzy se v ní zabydlí. Pak by mláďata mohla přijít už příští rok,“ říká ředitel Zoo Tábor Evžen Korec.

Bílé klokaní slečně je teprve jedenáct měsíců a zatím nedostala jméno. Možnost vybrat pro ni to nejlepší teď budou mít všichni, kdo se zúčastní soutěže na Facebooku táborské zoo. Autor jména, které bude nakonec vybráno, bude moci mladou samičku osobně pokřtít.

Na výběru jména pro novou samičku se můžete podílet i vy. | Kredit: © Zoo Tábor

Klokan rudokrký je středně velký, ale poměrně podsaditý druh klokana, který dosahuje výšky až téměř jednoho metru a hmotnosti do 27 kg. Jméno dostal podle typického narudlého zbarvení srsti na krku a plecích. To ale samozřejmě neplatí u albinotických jedinců. Vyskytuje se především v jihovýchodní Austrálii a v Tasmánii, kde dobře snáší i chladnější zimy.

Stejně jako u ostatních druhů klokanů se mláďata rodí skoro v embryonálním stadiu po velmi krátké březosti. Přestože se mládě narodí holé a slepé, dokáže se vyšplhat do matčina vaku, kde se přisaje k mléčné bradavce, kterou neopustí dříve než za několik měsíců. Tam v bezpečí dokončí svůj vývoj a větší mláďata pak mohou být spatřena, jak vykukují z matčina vaku.

Můžeme se snad v táborské zoo brzy těšit na sněhobílá mláďata? | Kredit: © Zoo Tábor

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech Zoo Tábor je zároveň nejmladší zoologická zahrada v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla táborská zoo otevřena o měsíc později. Jen do konce roku 2015 ji navštívilo přes 50 tisíc lidí. Otevřena je od listopadu pouze o víkendech a o některých svátcích od 9:00 do 16:00, od Vánoc až do Nového roku bude otevřena každý den. Hlavním posláním zahrady je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Aktuálně v Zoo Tábor žije přes 250 zvířat takřka 70 živočišných druhů. Generálním partnerem je lídr developerské výstavby v ČR EKOSPOL.

Zdroj: Zoo Tábor

ZOO Magazín

View Comments

  • Krásní klokánci a ten kdo ZOO Tábor koupil je také" krásný" člověk. Zachránil zvířata!!!!

  • Moc pěkní klokánci ať se jim u vás daří Všem ošetřovatelum vaši zoo přeje krásné vánoce Míla milovník všech zvířátek .

Recent Posts

V Americe se narodila vzácná žirafa. Chybějí jí skvrny.

Doposud bezejmenná samička žirafy s netypickým hnědým zbarvením přišla na svět v Brights Zoo ve státě Tennessee.…

8 měsíců ago

Proč mají pavouci osm nohou?

Tělo hmyzu je uspořádáno do segmentů a ve většině případů nese tři páry kráčivých končetin.…

9 měsíců ago

Dlouhý život – výsada kliďasů a řádových sester

V jak dlouhý život můžeme doufat? Co vše jeho délku ovlivňuje? Jaké je kostrukční maximum,…

11 měsíců ago

Prvním opylovačem mezi obojživelníky může být brazilská žabka

Hmyz opylující květiny přijde nám, lidem, zcela v pořádku. Kolibříky - ptačí opylovače - jsme…

12 měsíců ago

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o žížalách (ale báli jste se zeptat)

Schválně si zkuste odpovědět na pár „jednoduchých“ otázek. Například… má žížala hlavu? Jak přijímá potravu?…

12 měsíců ago

Opravdu mají myši rády sýr?

Odpověď je na první pohled jednoduchá. Samozřejmě ano, proč by neměly. Myši snědí leccos, od…

1 rokem ago