Do Zoo Tábor dorazila bílá klokaní nevěsta

Klokan rudokrký Skippy v Zoo Tábor se tento týden konečně dočkal nové kamarádky a družky, se kterou by měl v budoucnu vytvořit chovný pár. Nevěsta za ním přicestovala ze Saska. A že je Skippy albín, i ona se chlubí bílým kožíškem.

klokani rudokrcí zoo Tábor

Klokan Skippy má v Táboře novou partnerku. Stejně jako on, i samice má bílý kabátek. | Kredit: © Zoo Tábor

Sněhobílý pár

„Mezi klokany rudokrkými se občas vyskytují albinotičtí jedinci s bílou srstí. Takový je nejen náš Skippy, ale i nová samička, která právě přicestovala. Abychom novému chovnému páru vytvořili co nejlepší podmínky, vybudovali jsme pro ně zbrusu novou zimní ubikaci. Věříme, že se jim bude líbit a brzy se v ní zabydlí. Pak by mláďata mohla přijít už příští rok,“ říká ředitel Zoo Tábor Evžen Korec.

Bílé klokaní slečně je teprve jedenáct měsíců a zatím nedostala jméno. Možnost vybrat pro ni to nejlepší teď budou mít všichni, kdo se zúčastní soutěže na Facebooku táborské zoo. Autor jména, které bude nakonec vybráno, bude moci mladou samičku osobně pokřtít.

klokan rudokrký zoo Tábor

Na výběru jména pro novou samičku se můžete podílet i vy. | Kredit: © Zoo Tábor

Klokan rudokrký je středně velký, ale poměrně podsaditý druh klokana, který dosahuje výšky až téměř jednoho metru a hmotnosti do 27 kg. Jméno dostal podle typického narudlého zbarvení srsti na krku a plecích. To ale samozřejmě neplatí u albinotických jedinců. Vyskytuje se především v jihovýchodní Austrálii a v Tasmánii, kde dobře snáší i chladnější zimy.

Stejně jako u ostatních druhů klokanů se mláďata rodí skoro v embryonálním stadiu po velmi krátké březosti. Přestože se mládě narodí holé a slepé, dokáže se vyšplhat do matčina vaku, kde se přisaje k mléčné bradavce, kterou neopustí dříve než za několik měsíců. Tam v bezpečí dokončí svůj vývoj a větší mláďata pak mohou být spatřena, jak vykukují z matčina vaku.

Můžeme se snad v táborské zoo brzy těšit na sněhobílá mláďata? | Kredit: © ZOO Tábor

Můžeme se snad v táborské zoo brzy těšit na sněhobílá mláďata? | Kredit: © Zoo Tábor

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech Zoo Tábor je zároveň nejmladší zoologická zahrada v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla táborská zoo otevřena o měsíc později. Jen do konce roku 2015 ji navštívilo přes 50 tisíc lidí. Otevřena je od listopadu pouze o víkendech a o některých svátcích od 9:00 do 16:00, od Vánoc až do Nového roku bude otevřena každý den. Hlavním posláním zahrady je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Aktuálně v Zoo Tábor žije přes 250 zvířat takřka 70 živočišných druhů. Generálním partnerem je lídr developerské výstavby v ČR EKOSPOL.

Zdroj: Zoo Tábor

(Zobrazeno celkem 341-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

2 comments on “Do Zoo Tábor dorazila bílá klokaní nevěsta

  1. Jana

    Krásní klokánci a ten kdo ZOO Tábor koupil je také“ krásný“ člověk. Zachránil zvířata!!!!

    Reply
  2. Miloslav Kopaček

    Moc pěkní klokánci ať se jim u vás daří Všem ošetřovatelum vaši zoo přeje krásné vánoce Míla milovník všech zvířátek .

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..