Samička kolibříka kalifornského jménem Bella hnízdí ve větvích palmy v La Verne v Kalifornii. Kolem 18. února 2017 snesla do hnízda o velikosti poloviny golfového míčku dvě vajíčka jen o něco větší než Tic Tac, z nichž se po 18 dnech vyklubou dvě mláďata. Jen tři týdny potrvá, než mláďata vyrostou a vyletí z hnízda. Druhá kamera zabírá hnízdo další samičky Rossie, třetí pítko s cukrovou vodou pro kolibříky.
Kolibřík kalifornský (Selasphorus sasin) žije na loukách, zahradách a křovinatých porostech u pobřeží Kalifornie a jižního Oregonu. Měří 76–89 mm na délku, živí se nektarem a drobným hmyzem, který nachází na květech. Jako každý kolibřík má velmi rychlý metabolismus, takže se musí krmit každou hodinu. Zrychlené tempo uvidíte i na jeho dechu, případně tlukotu srdce holátek, který je několikanásobně rychlejší než u člověka.
LIVECAM: Samička Rossie
Přestože kolibřík aktuálně vyhynutí nehrozí, jsou jako jiní živočichové ohroženi zejména ztrátou přirozeného prostředí. V kalifornském La Verne se to snaží právě kolibříkům alespoň částečně vynahrazovat. Na pítku s cukrovou vodou uvidíte kolibříky více druhů, ale také motýly a včely.
LIVECAM: Pítko pro kolibříky
Kolibříci se podobně jako jiní ptáci také rádi koupou, pomáhá jim to udržovat peří v dobré kondici. Kolibříci jinak získávají všechny tekutiny z nektaru, který pijí, takže fontána je určena jen pro koupel.
Pro srovnání: takhle je velké vajíčko a čerstvě vylíhlé mládě kolibříka na dlani člověka – viděli jste někdy něco tak malého?
Zdroj: Explore.org