VIDEO: Kočičí ostrov, králičí ostrov

Japonci podle všeho zvířata milují. Vedle liščí vesnice mají například také dva kočičí a jeden králičí ostrov. Na prvním ostrově jménem Aošima žije 15 lidí ve věku 50–80 let a přes sto koček. Druhý ostrov Okunošima v blízkosti města Takehara je turistickou atrakcí, obývají ho tisíce králíků.

Na ostrově Aošima žijí dnes čtyři rybáři, zbylých devět obyvatel je již v důchodu. Na ostrově nejezdí žádná kola ani auta, kočkám tu tedy vůbec nic nehrozí.

Kočičí ostrovy jsou v Japonsku dokonce dva, na druhém jménem Taširodžima v provincii Mijagi je dokonce kočičí chrám a kočičí fotosoutěž.

Králíci jsou na ostrově od 60. let, všichni jsou potomci původní pětice, která zde byla vypuštěna. Vzhledem k jejich rychlému dospívání ve věku čtyř měsíců a 6–10 mláďatům ve vrhu se tu opravdu rychle rozmnožili.

Podle vědců nijak netrpí ani příbuzenským křížením, časté mutace DNA rychle obnoví přirozenou genetickou diverzitu. A hladem netrpí už vůbec, návštěvníci jezdí na ostrov, aby je nakrmili. A králíci s tím počítají a jsou docela krotcí.

Na ostrov je zakázáno brát psy a kočky, králíci tu s výjimkou dravců ze vzduchu nemají přirozeného nepřítele. Takže takový králičí ráj.

Zdroj: ScienceChanell, mybunny – YouTube

(Zobrazeno celkem 1 201-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..