Japonci podle všeho zvířata milují. Vedle liščí vesnice mají například také dva kočičí a jeden králičí ostrov. Na prvním ostrově jménem Aošima žije 15 lidí ve věku 50–80 let a přes sto koček. Druhý ostrov Okunošima v blízkosti města Takehara je turistickou atrakcí, obývají ho tisíce králíků.
Na ostrově Aošima žijí dnes čtyři rybáři, zbylých devět obyvatel je již v důchodu. Na ostrově nejezdí žádná kola ani auta, kočkám tu tedy vůbec nic nehrozí.
Kočičí ostrovy jsou v Japonsku dokonce dva, na druhém jménem Taširodžima v provincii Mijagi je dokonce kočičí chrám a kočičí fotosoutěž.
Králíci jsou na ostrově od 60. let, všichni jsou potomci původní pětice, která zde byla vypuštěna. Vzhledem k jejich rychlému dospívání ve věku čtyř měsíců a 6–10 mláďatům ve vrhu se tu opravdu rychle rozmnožili.
Podle vědců nijak netrpí ani příbuzenským křížením, časté mutace DNA rychle obnoví přirozenou genetickou diverzitu. A hladem netrpí už vůbec, návštěvníci jezdí na ostrov, aby je nakrmili. A králíci s tím počítají a jsou docela krotcí.
Na ostrov je zakázáno brát psy a kočky, králíci tu s výjimkou dravců ze vzduchu nemají přirozeného nepřítele. Takže takový králičí ráj.
Zdroj: ScienceChanell, mybunny – YouTube
Doposud bezejmenná samička žirafy s netypickým hnědým zbarvením přišla na svět v Brights Zoo ve státě Tennessee.…
Tělo hmyzu je uspořádáno do segmentů a ve většině případů nese tři páry kráčivých končetin.…
V jak dlouhý život můžeme doufat? Co vše jeho délku ovlivňuje? Jaké je kostrukční maximum,…
Hmyz opylující květiny přijde nám, lidem, zcela v pořádku. Kolibříky - ptačí opylovače - jsme…
Schválně si zkuste odpovědět na pár „jednoduchých“ otázek. Například… má žížala hlavu? Jak přijímá potravu?…
Odpověď je na první pohled jednoduchá. Samozřejmě ano, proč by neměly. Myši snědí leccos, od…