Od 14. do 30. srpna můžete v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zhlédnout již 76. výstavu exotického ptactva. Na relativně malém prostoru skleníků můžete obdivovat dvě stovky pestrobarevných opeřenců, z nichž některé na výstavách obvykle vůbec nepotkáte.
Kromě řady druhů papoušků, jakými jsou například ary, kakaduové, amazoňané, aratingové, žakové či loriové, nabízí výstava i další exotické ptáky: zelení i šedí kardinálové, různé druhy snovačů, nádherné tyrkysové tangary, zebřičky, amady, ale i arassariové zelení nebo kystráčci modrolící.
Výstavu v botanické zahradě pořádá Klub přátel exotického ptactva, který letos slaví 85 let od svého založení, ve spolupráci se společností Laguna, jejímž posláním je péče o handicapované a nechtěné papoušky. Chovatelé z Laguny se zabývají problematikou poruch chování velkých papoušků, jež vznikly v lidské péči vinou nevyhovujících podmínek. Několik papoušků, kteří se díky Laguně dostali z nejhoršího, můžete vidět i na letošní výstavě exotického ptactva v pražské Botanické zahradě UK.
Doposud bezejmenná samička žirafy s netypickým hnědým zbarvením přišla na svět v Brights Zoo ve státě Tennessee.…
Tělo hmyzu je uspořádáno do segmentů a ve většině případů nese tři páry kráčivých končetin.…
V jak dlouhý život můžeme doufat? Co vše jeho délku ovlivňuje? Jaké je kostrukční maximum,…
Hmyz opylující květiny přijde nám, lidem, zcela v pořádku. Kolibříky - ptačí opylovače - jsme…
Schválně si zkuste odpovědět na pár „jednoduchých“ otázek. Například… má žížala hlavu? Jak přijímá potravu?…
Odpověď je na první pohled jednoduchá. Samozřejmě ano, proč by neměly. Myši snědí leccos, od…
View Comments
Prosím poradte máme roselu pestrou mládě a v době kdy byla v budce s dalšími si vykloubila křídlo,takže velmi špatně lítá. Potřebovali bychom radu kdo by se jí ujal?Neni kam takové ptáčky umístit....