Výstava exotů přibližuje i handicapované papoušky

Od 14. do 30. srpna můžete v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zhlédnout již 76. výstavu exotického ptactva. Na relativně malém prostoru skleníků můžete obdivovat dvě stovky pestrobarevných opeřenců, z nichž některé na výstavách obvykle vůbec nepotkáte.

Kromě řady druhů papoušků, jakými jsou například ary, kakaduové, amazoňané, aratingové, žakové či loriové, nabízí výstava i další exotické ptáky: zelení i šedí kardinálové, různé druhy snovačů, nádherné tyrkysové tangary, zebřičky, amady, ale i arassariové zelení nebo kystráčci modrolící.

Výstavu v botanické zahradě pořádá Klub přátel exotického ptactva, který letos slaví 85 let od svého založení, ve spolupráci se společností Laguna, jejímž posláním je péče o handicapované a nechtěné papoušky. Chovatelé z Laguny se zabývají problematikou poruch chování velkých papoušků, jež vznikly v lidské péči vinou nevyhovujících podmínek. Několik papoušků, kteří se díky Laguně dostali z nejhoršího, můžete vidět i na letošní výstavě exotického ptactva v pražské Botanické zahradě UK.

(Zobrazeno celkem 738-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

One comment on “Výstava exotů přibližuje i handicapované papoušky

  1. Svobodová

    Prosím poradte máme roselu pestrou mládě a v době kdy byla v budce s dalšími si vykloubila křídlo,takže velmi špatně lítá. Potřebovali bychom radu kdo by se jí ujal?Neni kam takové ptáčky umístit….

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..