Na svátek sv. Valentýna se v Zoo Dvůr Králové narodilo již 54. mládě guerézy angolské. Mládě s celou skupinou můžete vidět v Pavilonu goril.
Mládě se narodilo samici Viktorii a samci Dardějovi. Darděj, původem z plzeňské zoo, přišel do královédvorské zoo v roce 2012 z Bratislavy. Za tu dobu se stal otcem celkem pěti mláďat. Pro Viktorii to je třetí mládě.
Chov gueréz angolských v Zoo Dvůr Králové začal v roce 1988, kdy byl dovezen první pár z odchytu v Africe. Od té doby je zoo chová a úspěšně množí. Královédvorská mláďata dala základ téměř všem chovům v evropských zoo. Sama má největší skupinu těchto černobílých primátů v Evropě. Skupina se skládá z chovného samce Darděje, samic Vereny a Viktorie a různě starých mláďat.
Guerézu angolskou můžete najít i v plzeňské zoo. Chovnou skupinu si můžete prohlédnout v dolní části zahrady, kde tito primáti žijí společně s hrošíky liberijskými a pelikány. Dříve byly guerézy angolské chovány i v Jihlavě a Bratislavě.
Gueréza angolská (Colobus angolensis palliatus) je černobílý primát z čeledi kočkodanovitých, vyskytující se v západní Africe. Živí se různými listy či plody. Žije v malých skupinách, obvykle ve složení samec, několik samic a mláďata různého stáří. Samci většinou utvářejí mládenecké skupiny. Mláďata gueréz se rodí sněhově bílá a až za několik měsíců jejich srst získá klasické zbarvení. V zoologických zahradách lze častěji spatřit guerézu pláštíkovou (Colobus guereza).
Doposud bezejmenná samička žirafy s netypickým hnědým zbarvením přišla na svět v Brights Zoo ve státě Tennessee.…
Tělo hmyzu je uspořádáno do segmentů a ve většině případů nese tři páry kráčivých končetin.…
V jak dlouhý život můžeme doufat? Co vše jeho délku ovlivňuje? Jaké je kostrukční maximum,…
Hmyz opylující květiny přijde nám, lidem, zcela v pořádku. Kolibříky - ptačí opylovače - jsme…
Schválně si zkuste odpovědět na pár „jednoduchých“ otázek. Například… má žížala hlavu? Jak přijímá potravu?…
Odpověď je na první pohled jednoduchá. Samozřejmě ano, proč by neměly. Myši snědí leccos, od…