Categories: Zoologické zahrady

Papouščí zoo Bošovice zahájí sezónu!

Published by
ZOO Magazín

Dne 1. března 2016 zahájí Papouščí zoo svou v pořadí již pátou sezónu. Veřejnosti se poprvé představila 1. srpna 2011. V provozu byl tehdy jeden pavilon s ubytováním pro necelých dvacet druhů papoušků. V současnosti zoo počet druhů zdvojnásobila a vloni zprovoznila nový pavilon pro amazoňany. Návštěvníkům je k dispozici malý dětský koutek se zvířátky, Café Kakadu s terasou i kryté posezení.

Pár aratingů zlatohlavých | Kredit: © Papouščí zoo Bošovice

Během let se postupně zaplňovaly jednotlivé expozice hlavního pavilonu pro jihoamerické papoušky a byl uveden do provozu pavilon pro amazoňany. Do loňského roku bylo v Papouščí zoo chováno na třicet druhů papoušků z Jižní Ameriky, Austrálie a Afriky.

V letošním roce bude možné v zoo pozorovat dalších 10 nových druhů papoušků! Byl rozšířen chov amazónků, arating, amazoňanů i malých druhů arů – např. vzácných arů horských (Primolius couloni).

Další novinkou budou dvě expozice v dětském koutku. Jejími obyvateli budou andulky, jak v barevných mutacích, tak zejména z chovatelského hlediska cenné andulky zelené (přírodní, po rodičích z Austrálie).

Expozice arů žlutokrkých | Kredit: © Papouščí zoo Bošovice

Zoo se může pochlubit i prvními odchovy mláďat v roce 2016. V lednu se vylíhla tři mláďata papoušků senegalských (Poicephalus senegalus) a o měsíc později mláďata jihoamerických amazónků bělobřichých (Pionites leucogaster). Další chovatelský úspěch byl zaznamenán u papoušků ara marakána (Primolius maracana): v těchto dnech byla okroužkována čtyři mláďata. Zoo má ve svém chovu čtyři páry těchto vzácných papoušků. Majitel zoo, pan Vlastimil Škrhák, odchoval ary marakány již v roce 1987 a šlo o druhý odchov těchto papoušků v tehdejším Československu.

Lednová mláďata papoušků senegalských | Kredit: © Papouščí zoo Bošovice

Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích je unikátním zařízením na světové úrovni, což dokazují četné tuzemské i zahraniční delegace chovatelů i laické veřejnosti. Nejinak tomu bude i v letošním roce. Již koncem března zavítá do zoo dvacet nejprestižnějších chovatelů z Indie a z USA.

Arové zelenokřídlí | Kredit: © Papouščí zoo Bošovice

Zoologická zahrada je zapojena do projektu Rodinných pasů, jejichž držitelé mohou uplatnit celoroční slevu 10 % na vstupném do zoo. Další slevou je návštěva se vstupenkou ze zámku Slavkov u Brna.

Papouščí zoo je možné navštívit od 1. března až do 17. listopadu 2016. Zoo je přístupná denně od 10 do 17 hodin, od dubna do 18 hodin. Otevřeno je každý den včetně sobot, nedělí a všech svátků.

Do zoo můžete přijít nejen za papoušky, ale je možné zavítat i do Centra ekologické výchovy, kde se téměř celoročně konají zajímavé výstavy.

Stále ještě probíhá soutěž o volné vstupenky do Papouščí zoo, a to do pondělí 29. února.
Stačí, když odpovíte na soutěžní otázky.

Zdroj: www.papouscizoo.cz

 

ZOO Magazín

View Comments

  • Dobrý den, mám prozbu, šel by poukaz na mládě. Víte ja se v ptácich nevyznám ale chtěla bych velké překvapení. A prosila bych nějaký poukaz ukázat. Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den s pozdravem Benáčkova M.

Recent Posts

V Americe se narodila vzácná žirafa. Chybějí jí skvrny.

Doposud bezejmenná samička žirafy s netypickým hnědým zbarvením přišla na svět v Brights Zoo ve státě Tennessee.…

8 měsíců ago

Proč mají pavouci osm nohou?

Tělo hmyzu je uspořádáno do segmentů a ve většině případů nese tři páry kráčivých končetin.…

9 měsíců ago

Dlouhý život – výsada kliďasů a řádových sester

V jak dlouhý život můžeme doufat? Co vše jeho délku ovlivňuje? Jaké je kostrukční maximum,…

11 měsíců ago

Prvním opylovačem mezi obojživelníky může být brazilská žabka

Hmyz opylující květiny přijde nám, lidem, zcela v pořádku. Kolibříky - ptačí opylovače - jsme…

12 měsíců ago

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o žížalách (ale báli jste se zeptat)

Schválně si zkuste odpovědět na pár „jednoduchých“ otázek. Například… má žížala hlavu? Jak přijímá potravu?…

12 měsíců ago

Opravdu mají myši rády sýr?

Odpověď je na první pohled jednoduchá. Samozřejmě ano, proč by neměly. Myši snědí leccos, od…

1 rokem ago