Papouščí zoo Bošovice zahájí sezónu!

Dne 1. března 2016 zahájí Papouščí zoo svou v pořadí již pátou sezónu. Veřejnosti se poprvé představila 1. srpna 2011. V provozu byl tehdy jeden pavilon s ubytováním pro necelých dvacet druhů papoušků. V současnosti zoo počet druhů zdvojnásobila a vloni zprovoznila nový pavilon pro amazoňany. Návštěvníkům je k dispozici malý dětský koutek se zvířátky, Café Kakadu s terasou i kryté posezení.

aratinga zlatohlavý

Pár aratingů zlatohlavých | Kredit: © Papouščí zoo Bošovice

Během let se postupně zaplňovaly jednotlivé expozice hlavního pavilonu pro jihoamerické papoušky a byl uveden do provozu pavilon pro amazoňany. Do loňského roku bylo v Papouščí zoo chováno na třicet druhů papoušků z Jižní Ameriky, Austrálie a Afriky.

V letošním roce bude možné v zoo pozorovat dalších 10 nových druhů papoušků! Byl rozšířen chov amazónků, arating, amazoňanů i malých druhů arů – např. vzácných arů horských (Primolius couloni).

Další novinkou budou dvě expozice v dětském koutku. Jejími obyvateli budou andulky, jak v barevných mutacích, tak zejména z chovatelského hlediska cenné andulky zelené (přírodní, po rodičích z Austrálie).

ara žlutokrký

Expozice arů žlutokrkých | Kredit: © Papouščí zoo Bošovice

Zoo se může pochlubit i prvními odchovy mláďat v roce 2016. V lednu se vylíhla tři mláďata papoušků senegalských (Poicephalus senegalus) a o měsíc později mláďata jihoamerických amazónků bělobřichých (Pionites leucogaster). Další chovatelský úspěch byl zaznamenán u papoušků ara marakána (Primolius maracana): v těchto dnech byla okroužkována čtyři mláďata. Zoo má ve svém chovu čtyři páry těchto vzácných papoušků. Majitel zoo, pan Vlastimil Škrhák, odchoval ary marakány již v roce 1987 a šlo o druhý odchov těchto papoušků v tehdejším Československu.

papoušek senegalský - mláďata

Lednová mláďata papoušků senegalských | Kredit: © Papouščí zoo Bošovice

Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích je unikátním zařízením na světové úrovni, což dokazují četné tuzemské i zahraniční delegace chovatelů i laické veřejnosti. Nejinak tomu bude i v letošním roce. Již koncem března zavítá do zoo dvacet nejprestižnějších chovatelů z Indie a z USA.

ara zelenokřídlý

Arové zelenokřídlí | Kredit: © Papouščí zoo Bošovice

Zoologická zahrada je zapojena do projektu Rodinných pasů, jejichž držitelé mohou uplatnit celoroční slevu 10 % na vstupném do zoo. Další slevou je návštěva se vstupenkou ze zámku Slavkov u Brna.

Papouščí zoo je možné navštívit od 1. března až do 17. listopadu 2016. Zoo je přístupná denně od 10 do 17 hodin, od dubna do 18 hodin. Otevřeno je každý den včetně sobot, nedělí a všech svátků.

Do zoo můžete přijít nejen za papoušky, ale je možné zavítat i do Centra ekologické výchovy, kde se téměř celoročně konají zajímavé výstavy.

Stále ještě probíhá soutěž o volné vstupenky do Papouščí zoo, a to do pondělí 29. února.
Stačí, když odpovíte na soutěžní otázky.

Zdroj: www.papouscizoo.cz

 

(Zobrazeno celkem 1 003-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

One comment on “Papouščí zoo Bošovice zahájí sezónu!

  1. Markéta Benáčková

    Dobrý den, mám prozbu, šel by poukaz na mládě. Víte ja se v ptácich nevyznám ale chtěla bych velké překvapení. A prosila bych nějaký poukaz ukázat. Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den s pozdravem Benáčkova M.

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..