Klíčenka s živou rybičkou či želvičkou pro štěstí?

Malá živá roztomilá želvička nebo rybička jako přívěsek pro štěstí? Nic nemožného – v Číně a za ekvivalent pouhých dvaceti korun. Bohužel uvězněné zvíře štěstí nemá.

Prodejci v Číně byly prodávají klíčenky se živými zvířaty již řadu let. Rybička, želva, mlok nebo žába jsou uzavřeni v plastové kapse se zabarveným roztokem, ve které se sotva mohou hnout, a trochou vzduchu. Podle obchodníků prý vydrží naživu až tři měsíce, obvykle však umírají zadušením v několika málo dnech. Cena jednoho takového přívěsku pro štěstí je kolem dvaceti korun.

klíčenka želva

Má přinést štěstí, za cca 20 korun. Kredit: Like if You’re Against Living Keychains, Facebook

V nejlepším případě majitelé zvířátka vysvobodí, pak se stávají domácími mazlíčky lidí, kteří většinou nevědí, jak o ně pečovat. V Číně existuje zákon na ochranu zvířat, ale pouze těch volně žijících. Tato pod žádnou ochranou před krutostí a týráním nejsou.

Zdroj: The Dodo, PetsLady

(Zobrazeno celkem 28 791-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

16 comments on “Klíčenka s živou rybičkou či želvičkou pro štěstí?

 1. Veronika Korandová

  Dobrý den, viděla jsem články s tímto tématem již z roku 2011, váš je z 2016 a nyní jsem zahlédla aktuální. To s tím ještě nikdo nic neudělal/nezakázal a tyto „klíčenky“ jsou stále dostupné? Jak je to možné?

  Reply
  1. Robert Kostner Post author

   Rychle jsem prošel aktuální odkazy, poslední z loňského roku, ale bez uvedení zdroje. Jak píší lidé žijící v Číně, aktuálně se s tím nikde nesetkávají. Čína je velká, nedá se tudíž vyloučit, že se to nikde nepraktikuje, na druhé straně v dnešní době by se to asi hned dostalo na YouTube, zpravodajské weby, takže spíš věřím, že to je už věcí minulosti.

   Reply
  1. Dusan

   njn ale tym podporis toto svinstvo… dosiahnes tym to ze im das peniaze a oni zmrzacia dalsie zelvicky

   Reply
 2. Erika Polesenska

  Hnusoby sproste ľudské !!! Ked to nezjedia tak to zabalia ale vždy to musia zabiť !!! Odporne !!!! STOP !!!
  STUPID PEOPLE

  Reply
  1. Emoušek

   Ale ni je ani nezabijí oni je sežerou za živa. 🙁 Číňani zas***í

   Reply
 3. Vendula

  Bych je taky zavřela do nějakýho prostůrku, kde by mohli sotva dýchat a pohnout rukama. ! Bože, to jsou takový dementi, co je nenapadne! A ještě větší dementi, Ti co to kupují!!

  Reply
   1. Eva Karbanová

    Ano a to je největší problém. Nesmíte to koupit. I když si myslíte, že tím pomůžete. O to těm obchodníkům jde. Jakmile „zachráníte“ vykoupením pár zvířat, buďte si jist, že tím odsoudíte další k osudu smrti v klíčence. Jak jsem již napsala dříve.

 4. Eva Karbanová

  Je jasné, kdo je cílovou skupinou těchto obchodníků. Zboží tohoto typu vykupují ve velkém ne lidé, kteří chtějí mít klíčenku s želvou, ale lidé, kteří se snaží ty želvičky vysvobodit. Tím, že kdekoliv po světě koupíte na černém trhu ilegálně nabízené zvíře anebo zvíře týrané, obchodníky jen podpoříte v tom, aby to dělali dále. Tohle je dokonalý příklad, že to funguje. Osobně jsem tam nebyla, ale poprvé jsem o živých klíčenkách četla již v roce 2006. A od té doby se těm obchodníkům stále daří. Proč? Protože je v tom podporují dobráci, kteří si myslí, že spasí svět tím, když jim vykoupí krám a zvířátka osvobodí. Obchodník je spokojený – prodá své zboží. Zvířátka většinou ten stres stejně už nevydýchají. A ta, která ano, mohou v přírodě, pokud jsou do ní vypuštěna, napáchat obrovské škody! Prosím, nepodporujte takovou činnost. Nikdy a nikde! Nikdy těm lidem nedávejte peníze! I kdyby měli před vámi ta zvířata zaživa řezat na kousky. Pokud přijdou o zákazníky, přestanou to dělat.

  Reply
 5. Michaela

  tak a toto je už priveľa nemyslíte? Bratranec bol v číne a aj to tam videl. Keď zistil že to ešte v tom sáčku žije, kúpil asi všetky čo v tom stánku predávali a povypúšťal to do rieky…..ja byť tam s nimi ich tak do toho sáčku zavrem a nechám na predaj…..

  Reply
 6. Alena-

  v tej Číne je to všetko choré,týrajú zvieratá ako sa len dá.Žerú psov a mačky,zo sveta ich znesú hrozným tyranským spôsobom a teraz zase toto.No niečo hrozné.Už by sa malo konečne s týmto krutým a chorým zaobchádzaním so zvieratami niečo radikálne robiť,predsa tú to živé tvory a nie veci.

  Reply
 7. marry

  disaster! those ppl are shame of humanity,they should be locked in madhouse or a special prison. human which has no respect for other beings is a piece of garbage and there should not be any space for them in the world. this topic made me very sad,unfortunately this and even worse is happening on daily basis
  humans are also animals and so all animals should have the same protection by law

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..