Liberecká zoo přivezla nové lvy

Mladí bratři lvů berberských (Panthera leo leo) z olomoucké zoo mají za úkol zajistit pokračování ve více než šedesátileté tradici chovu královských šelem v ZOO pod Ještědem. 

lev berberský

Lvi berberští v ZOO Hodonín
Kredit: Bohuna Mikulicová, ZOO Hodonín – Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Po úmrtí stařičkého lva Sultána na konci února zůstala liberecká zoo dočasně bez lvů. Tento, pro návštěvníky nepříliš příznivý stav, naštěstí netrval dlouho. Nový výběh v dohledné době obsadí Basty a Terry, 19 měsíců staří lví bratři, kteří v pátek přicestovali do Liberce ze ZOO v Olomouci. Zatím se zabydlují ve vnitřní ubikaci pavilonu šelem a zvykají si na nové prostředí. Návštěvníci je mohou vidět již během tohoto víkendu.

Podle Luboše Melichara, vedoucího zoologického oddělení, se mladí lvi s náročným transportem vyrovnávají výborně. Obě šelmy si vzájemně velmi dobře rozumí, podstatné je, že se jedná o sourozence. K žádným sporům naštěstí nedošlo ani po vypuštění šelem do nových prostor.

lev berberský

Břatři lva berberského v ZOO Liberec | Kredit: ZOO Liberec

Vedení ZOO v Liberci do budoucna předpokládá, že by jednoho lvího samečka vyměnilo za samici a pokusilo se o odchov lvíčat. Potomci z této linie by se teoreticky mohli zúčastnit reintrodukčních programů a pomoci k návratu těchto šelem zpět do volné přírody, v níž byli v 19. století vyhubeni. Lev berberský původně obýval severní část Afriky a patří mezi větší zástupce svého druhu. Dospělí samci mohou dorůst hmotnosti více než 250 kg. V Čechách v současnosti můžeme spatřit lvy berberské v zoologických zahradách v Olomouci, Plzni a Liberci.

Zdroj: ZOO Liberec

(Zobrazeno celkem 533-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..