LIVECAM: Pandy velké v Číně

V Přírodní rezervaci Wolong v čínské provincii S’-čchuan žije kolem 150 vzácných pand velkých. Díky serveru Explore.org můžeme čtyřmi kamerami sledovat život několika těchto ohrožených býložravých šelem v Záchranném a výzkumném centru pro pandy velké.

panda velká

Pandy v centru mohou nerušeně odpočívat. | Kredit: Explore.org

Centrum pro pandy a jeho okolí bylo v roce 2008 zasaženo ničivým zemětřesením, které si vyžádalo lidské i zvířecí životy. V současnosti ale již funguje zařízení nové a černobílí chlupáči v něm prospívají.

První kamera, nazvaná Wolong Grove na počest původního zničeného centra, ukazuje sedmiletého samce pandy velké jménem Siang Lin.

Kamerou zvanou Happiness village můžeme vidět tři dvouleté medvědy – samici Sin Sin v odděleném výběhu a dva samečky Chua Chu a Chua Jang ve společném výběhu.

Třetí kamera Gengda Valley se zaměřuje na dvouletého pandího samce Sen Sena.

Čtvrtý přenos zvaný Dragon Pond Village zachycuje život tříleté krásné pandí samičky Ji Ran, které se také přezdívá Dottie, a pětiletého samce Ao Ao.

Záběry z kamer je nejlepší sledovat ráno a dopoledne kvůli časovému posunu. Pokud zrovna není spuštěn živý přenos, máte možnost se podívat na sestřih nejzajímavějších událostí v pandích výbězích.

panda velká

Hravější medvědi si snadno zábavu najdou. | Kredit: Explore.org

Zdroj: Explore.org

(Zobrazeno celkem 1 125-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..