Slimáci nepatří zrovna mezi typ zvířat k pomazlení, přesto jeden druh tvoří výjimku. Jedná se o mořského slimáka Jorunna Parva. Není tomu tak dávno, co se tento malý živočich, připomínající vzhledem malého králíčka, stal hitem především v Japonsku.
Jorunna Parva, žijící převážně v Indickém oceánu, Pacifiku, na Filipínách a v Japonsku, byl objeven již v roce 1938, ale teprve loni vešel tento malý mořský tvoreček díky dokumentárnímu filmu ve známost. Délka tohoto hermafrodita dosahuje pouze 2,5 cm. „Mořský králíček“ je masožravec a živí se převážně jedovatými medúzami. Jeho zbarvení je různé, od bílé přes modro-žlutou až oranžovou. Tělíčko slimáka, které je téměř průsvitné, je pokryto měkkými bodlinkami, které obsahují toxiny sloužící k obraně proti predátorům.
Domnělá “ouška” slimáka Jorunna Parva nejsou, jak můžeme předpokládat, opravdické uši. Ve skutečnosti se jedná o senzory umístěné na hlavě, které živočich používá jako čichové a chuťové orgány a které ho upozorňují na nebezpečné látky v oceánu. Tento fakt ale obdivovatelům tohoto mořského slimáka nebrání v tom nazývat ho „mořským králíčkem“.
Doposud bezejmenná samička žirafy s netypickým hnědým zbarvením přišla na svět v Brights Zoo ve státě Tennessee.…
Tělo hmyzu je uspořádáno do segmentů a ve většině případů nese tři páry kráčivých končetin.…
V jak dlouhý život můžeme doufat? Co vše jeho délku ovlivňuje? Jaké je kostrukční maximum,…
Hmyz opylující květiny přijde nám, lidem, zcela v pořádku. Kolibříky - ptačí opylovače - jsme…
Schválně si zkuste odpovědět na pár „jednoduchých“ otázek. Například… má žížala hlavu? Jak přijímá potravu?…
Odpověď je na první pohled jednoduchá. Samozřejmě ano, proč by neměly. Myši snědí leccos, od…