Pamatuje na neobvyklého orangutaního albína, který byl koncem dubna na Borneu zachráněn z nelegálního držení? Zdravotní stav pozoruhodného primáta nebyl tehdy zrovna ideální. Po měsíci stráveném v rehabilitačním zařízení záchranné organizace je na tom však pětiletá samice výrazně lépe. Dokonce již dostala své jméno.
Je to měsíc, co organizace Borneo Orangutan Survival Foundation zachránila z nelegálního držení neobvykle vypadajícího orangutana. Pět let stará samice, která vyniká světlou kůží i srstí a průzračně modrýma očima, byla po dobu dvou dnů držena v kleci obyvateli jedné bornejské vesnice. Po záchraně byla převezena do rehabilitačního zařízení, kde se jí dostává potřebné péče.
Orangutan nebyl po převozu do záchranného zařízení zrovna v nejlepším stavu. Zvíře bylo slabé, dehydratované a jeho tělo bylo napadeno parazity, kvůli kterým trpělo infekcí. Samice navíc neměla velkou chuť k jídlu, během několika prvních dnů jedla pouze cukrovou třtinu. Po několik dnech speciální péče začala potravu přijímat ve větším měřítku – k chuti jí přišlo i ovoce či mléko. Její stav se obrátil k lepšímu a již po deseti dnech léčby přibrala čtyři a půl kila.
Samice už dostala i své jméno, na jehož výběru se měla možnost podílet široká veřejnost. Z tisíců návrhů nakonec organizace vybrala ten, který k jedinečnému orangutanovi pasuje nejlépe – vítězným návrhem se stalo jméno Alba. V latině pojmenování znamená „bílý“.
Na návrat do divočiny si ale Alba ještě nějakou chvíli počká. Jedná se o prvního orangutaního albína, se kterým se záchranná organizace za celou svou existenci setkala. Shromažďuje tak v tuto chvíli o jeho nevšední situaci veškeré potřebné informace k tomu, aby se mu dostalo co nejbezpečnější a nejspokojenější budoucnosti.
Doposud bezejmenná samička žirafy s netypickým hnědým zbarvením přišla na svět v Brights Zoo ve státě Tennessee.…
Tělo hmyzu je uspořádáno do segmentů a ve většině případů nese tři páry kráčivých končetin.…
V jak dlouhý život můžeme doufat? Co vše jeho délku ovlivňuje? Jaké je kostrukční maximum,…
Hmyz opylující květiny přijde nám, lidem, zcela v pořádku. Kolibříky - ptačí opylovače - jsme…
Schválně si zkuste odpovědět na pár „jednoduchých“ otázek. Například… má žížala hlavu? Jak přijímá potravu?…
Odpověď je na první pohled jednoduchá. Samozřejmě ano, proč by neměly. Myši snědí leccos, od…