Orangutanímu albínovi se daří, dostal už i jméno

Pamatuje na neobvyklého orangutaního albína, který byl koncem dubna na Borneu zachráněn z nelegálního držení? Zdravotní stav pozoruhodného primáta nebyl tehdy zrovna ideální. Po měsíci stráveném v rehabilitačním zařízení záchranné organizace je na tom však pětiletá samice výrazně lépe. Dokonce již dostala své jméno.

Je to měsíc, co organizace Borneo Orangutan Survival Foundation zachránila z nelegálního držení neobvykle vypadajícího orangutana. Pět let stará samice, která vyniká světlou kůží i srstí a průzračně modrýma očima, byla po dobu dvou dnů držena v kleci obyvateli jedné bornejské vesnice. Po záchraně byla převezena do rehabilitačního zařízení, kde se jí dostává potřebné péče.

Dobré zprávy už po několika dnech

Orangutan nebyl po převozu do záchranného zařízení zrovna v nejlepším stavu. Zvíře bylo slabé, dehydratované a jeho tělo bylo napadeno parazity, kvůli kterým trpělo infekcí. Samice navíc neměla velkou chuť k jídlu, během několika prvních dnů jedla pouze cukrovou třtinu. Po několik dnech speciální péče začala potravu přijímat ve větším měřítku – k chuti jí přišlo i ovoce či mléko. Její stav se obrátil k lepšímu a již po deseti dnech léčby přibrala čtyři a půl kila.

Samice už dostala i své jméno, na jehož výběru se měla možnost podílet široká veřejnost. Z tisíců návrhů nakonec organizace vybrala ten, který k jedinečnému orangutanovi pasuje nejlépe – vítězným návrhem se stalo jméno Alba. V latině pojmenování znamená „bílý“.

Na návrat do divočiny si ale Alba ještě nějakou chvíli počká. Jedná se o prvního orangutaního albína, se kterým se záchranná organizace za celou svou existenci setkala. Shromažďuje tak v tuto chvíli o jeho nevšední situaci veškeré potřebné informace k tomu, aby se mu dostalo co nejbezpečnější a nejspokojenější budoucnosti.

Zdroje: BOSF, The Dodo

(Zobrazeno celkem 346-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..