Podívejte se na první krůčky: osiřelé klokáně se učí skákat

Půlroční mládě klokana, jehož matku přejelo auto, se právě učí na vratkých nohách skákat. Po nešťastné nehodě, která se stala před šesti týdny, ho manželé Barnsovi z australského Alice Springs přijali do svého klokanního útulku. Na první nesmělé krůčky se můžete podívat ve videu v článku.

Malý Bradley zkouší své první krůčky. | Zdroj: Youtube.com

Když přišel malý klokánek jménem Bradley o mámu při dopravní nehodě, ujali se ho manželé Barnsovi. „Bradley přežil v kapse svojí matky. Zachránili jsme ho a vychováme ho,“ řekla Tahnee Passmore-Barnsová z klokanního útulku The Kangaroo Sanctuary v Austrálii pro server Today.com. Tento útulek pro klokany funguje již do roku 2010 a v současnosti v něm žije 50 jedinců těchto zvířat.

Vrací se do pytle

Manžel Tahnee jménem Chris Barns nosí malého klokánka v látkovém vaku. Nyní je ale čas na to, aby se začal Bradley učit chodit sám. „V jeho věku žijí mláďata převážně v matčině kapse a vylézají ven jen na pár minut denně. My mu také umožňujeme skákat po domě i venku, aby zesílil, ale pak se zase vrací do pytle,“ popsala Passmore-Barnsová.

Zdroje: Today.com, Novinky.cz

(Zobrazeno celkem 484-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..