VIDEO: Ježík zůstal s přítelem do osvobození

Ryby zřejmě nemají jen pocity – mohou být také věrné. Při potápění v thajském zálivu Chaloklum Bay narazil dobrovolník z ochranářské organizace COREsea na dojemnou scénu rybího přátelství: ježík černoskvrnný nechtěl opustit svého druha zachyceného ve zbytku rybářské sítě. Po vyproštění ze sítě oba ježíci spolu odplavali.

Není jasné, jak dlouho byl ježík v síti uvězněn, dlouho by zřejmě nepřežil. Naštěstí se potápěč objevil v pravou chvíli a s pomocí střepu z láhve začal zachyceného ježíka vyprošťovat. Druhý ježík i v této době zůstával v blízkosti. Jakmile byly poslední zbytky sítě z těla nafouklého ježíka odstraněny, oba odplavali bok po boku pryč.

ježík černoskvrnný

Kredit: COREsea, YouTube

Rybí solidarita nemusí být ve skutečnosti neobvyklá. Navzdory obecnému přesvědčení, že ryby postrádají city a inteligenci, nedávná studie zjistila, že tato zvířata jsou ve skutečnosti chytřejší a společenštější, než jsme si mysleli.

Ježík černoskvrnný (Diodon liturosus) zčeledi čtverzubcovitých se umí v případě nebezpečí nafouknout a naježit ostny, které má na těle. Živí se korýši, měkkýši a mušlemi na mořském dně a v prostředí korálových útesů. Podobně jako známá ryba fugu i ježíci mohou být jedovatí.

Zdroj: TheDodo.com, CoreSea – YouTube

(Zobrazeno celkem 1 449-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..