VIDEO: Osiřelý kapustňák zachráněn

Začátkem září přijala záchranná stanice při akváriu SeaWorld v městě Orlando na Floridě vzácného malého pacienta – mládě kapustňáka širokonosého (Trichechus manatus), které bylo nalezeno osamělé u Ormond Beach. Zachráněná samička je tři týdny stará a plně závislá na mateřské péči, kterou jí nyní poskytují pracovníci centra SeaWorld.

Malá kapustňačka váží pouhých 30 kilogramů. Podle vyjádření SeaWorldu strávila více než 24 hodin v řece Tomoka sama – v době nalezení záchranným týmem byla zmatená a zesláblá z nedostatku potravy. Nyní je krmena sedmkrát denně speciálním mlékem vyrobeným na míru právě kapustňákům. Podle krevních testů a rentgenu je mládě zdravé, a pokud bude i nadále prospívat, bude po nějakém čase vypuštěno do svého přirozeného prostředí.

Kapustňák širokonosý na Floridě | Kredit: U.S. Geological Survey

Kapustňáci jsou považováni za ohrožený druh. Mohou dorůstat do délky 3,5 m a váží až 600 kg. Tento savec z řádu sirén s hnědošedou vrásčitou pokožkou a řídkými chlupy po celém těle je býložravý: živí se například vodními rostlinami a řasami. Zdržuje se zejména v pobřežních brakických vodách.

Zdroj:

(Zobrazeno celkem 1 461-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..