VIDEO: Slepému kokšpanělovi dělá labradorka „asistenčního psa“

Silné přátelství vzniklo mezi dvěma pejsky na Filipínách. Rodina, která chová labradorku jménem Ginger, si vzala z ulice kokršpaněla Kimchi. Ginger si rázem slepého a slabého kamaráda „adoptovala“ a stará se o něj.

Ginger a Kimchi chodí do nemocnic rozveselovat pacienty, ale také na přednášky do škol. | Zdroj: Facebook Ginger and Kimchi

Asistenční psi mohou pomáhat nejen lidem. Majitelé dvanáctileté fenky Ginger si k sobě domů vzali kokšpaněla, který byl zubožený v roce 2012 nalezen na ulici. Podle odhadů je mu zhruba mezi devíti a třinácti lety a je úplně slepý. Poté, co ho Eric and Thea Suguitanovi adoptovali, mezi oběma pejsky vzniklo silné pouto. A to i přesto, že Ginger prý dříve s jinými pejsky nevycházela.

Na videu, které vzniklo zhruba před měsícem, například s velkou trpělivostí pomáhá Ginger sejít Kimchimu schody. Nerozlučné duo často navštěvuje nemocnice, aby dodalo pacientům oporu. Rodina si během let adoptovala ještě další pejsky a kočky. „Kimchi je úžasný, milující pes a to je jednoznačný důkaz toho, že nepotřebujete chovat psa od štěně, abyste získali jeho věrnost, náklonnost a lásku,“ říká jeho majitel Eric Suguitan. Z Ginger se během času tedy stal „asisteční pes pro psa“.

Zdroj: www.wheninmanila.com

(Zobrazeno celkem 159-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..