FOTO: Oslavenci a naděje českých zoo

Zoologické zahrady stojí za návštěvu i v zimě, stále je co pozorovat, objevovat a slavit. V Ústí nad Labem můžete jít popřát nosorožčici Zambě, v Plzni pak hrošíčici Adélce a triu lvů Matýskovi, Tamice a Neyle.

Ve čtvrtek 19. listopadu oslavila 35. výročí příchodu do zoo a zároveň své 45. narozeniny samice nosorožce tuponosého (Ceratotherium simum) Zamba v zoologické zahradě v Ústí nad Labem. K úctyhodnému věku gratulujeme a přejeme hodně zdraví!

nosorožec tuponosý Zamba - Zoo Ústí nad Labem

Zamba v ústecké zoo | Kredit: © Helena Hubáčková

Prvnímu v Plzni narozenému hrošíkovi liberijskému (Hexaprotodon liberiensis) Adélce byl v neděli 22. listopadu 2015 rok. Už váží kolem 100 kg, ráda se s maminkou Monikou koupe a ještě se občas od ní i napije mléka. Přejeme vše nejlepší!

Hrošík liberijský Adélka s maminkou

Adélka s maminkou v plzeňské zoo | Kredit: © J. Vogeltanz, Zoo Plzeň

plzeňské zoo nyní žije kvarteto hrošíků liberijských, kromě oslavenkyně s matkou ještě samec Leipi a samička Pompe. A novinky jsou také u lvů:

lev berberský Zoo Plzeň

Matýsek, Tamika a Neyla poprvé spolu | Kredit: © ZOO Jihlava

Včera proběhlo v plzeňském lvím výběhu první setkání šestiletého samce Matýska se dvěma mladými (narodily se 1. července 2014) lvími sestrami Tamikou a Neylou, které do Plzně přicestovaly z hanoverské zoo.

[Not a valid template]

Zoo Plzeň se tak znovu pokusí o odchov v přírodě již vyhynulého lva berberského (Panthera leo leo). Tak doufejme, že se dočkáme na jaře lvíčat.

Zdroj: Zoo Ústí nad Labem, Zoo Plzeň

(Zobrazeno celkem 640-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..