FOTO: Zoo Tábor stojí za návštěvu

ZOO Tábor patří mezi menší zoologické zahrady, zvířatům i návštěvníkům poskytuje ale spoustu prostoru. Chová méně zvířecích druhů, ale v kvalitních a pěkných výbězích, kde se jejich obyvatelé cítí dobře.

 

Táborská zoo vlastně není nijak malá. Je tu spousta místa pro všechny, spousta zeleně, lavičky a špalky na posezení a pohodlné sledování a focení zvířat v jejich výbězích. Chybí ještě zázemí, ale je vidět, že se zoo rozvíjí.

medvěd hnědý ZOO Tábor

Když si u medvědů odmyslíte plot, připadáte si jako někde u nich doma v horách.
Kredit: © Robert Kostner, Redakce ZOO Magazín

Úžasná je medvědí rokle se skvělým výhledem na medvědy hnědé, z nichž jeden právě hřaduje ve větvích stromu a druhý se pase na zelené trávě. Nádherné sovy sice víceméně spí, je taky den, ale hraví a upovídaní krkavci baví návštěvníky za ně. Kousek od nich se poklidně pasou jeleni a daňci, ale jen díky tomu, že mezi nimi a jejich sousedy – usurijskými tygry – je plot. Co by se asi dělo, kdyby v něm byla díra…

krkavec velký ZOO Tábor

„Tohle teď moje miska s vodou a já se v ní vykoupu!“ Krkavec velký v ZOO Tábor
Kredit: © Robert Kostner, Redakce ZOO Magazín

K tomu papoušci, makakové a malpy, vlci, vodní ptactvo a kapybara, pro děti hospodářská zvířata: ovce, kozy, prasátka i krávy. Počet druhů není nijak rozsáhlý, ale o to déle můžete u každého výběhu strávit více času a jen si užívat jejich přirozené chování. První návštěva ZOO Tábor nás nadchla, těšíme se na ty příští.

 

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..