Hrabáč v pražské zoo má nové spolubydlící

Na neobvyklou skupinu zvířat mohou návštěvníci pražské zoo narazit v expozici Afrického domu. Nově sem přibyli dikdici Kirkovi, zvířata, která patří mezi nejmenší antilopy. Neobývají ale vlastní samostatný prostor – nastěhovali se přímo „do pokoje“ hrabáče kapského.

dikdik Kirkův Zoo Praha

Hrabáč Draco má v pražské zoo novou společnost: dikdiky Kirkovy. | Kredit: © Petr Hamerník, Zoo Praha

Plachá miniantilopa

Novými obyvateli v Zoo Praha jsou dikdici Kirkovi (Madoqua kirkii), sudokopytníci, kteří patří mezi nejmenší antilopy na světě. Spatřit tu můžeme dva mladé samce – ročního Elvise, který pochází z Wroclavi doplňuje o měsíc mladší Dax původem z Lipska. Pražská zoo chová tento druh poprvé ve své historii.

Vše nasvědčuje tomu, že antolopy se již od začátku cítí v novém prostředí dobře. Ačkoliv jsou dikdici zvířata velmi plachá, bez problémů probíhalo také setkání s jejich novým spolubydlícím – hrabáčem kapským Dracem. Samečci mají již z minulosti zkušenost s vnitřními prostorami i s jinými zvířaty, v novém prostředí si tak velmi rychle zvykli.

dikdik Kirkův a hrabáč kapský

Dikdik si prohlíží svého nového spolubydlícího. Tuto zajímavou zvířecí kombinaci můžete spatřit v Africkém domě. | Kredit: © Zoo Praha

Dikdici Kirkovi měří na délku pouhých 50–70 cm a váží maximálně sedm kilo. Tělo těchto živočichů disponuje samochladící funkcí, díky které nepotřebují tak častý přístup k vodě. Pokud dikdik větří nebezpečí, vydává svištivé zvuky, které zní jako „dik dik”. Odsud je také pravděpodobně odvozen jejich název. 

Zdroje: Zoo Praha, African Wildlife Foundation

(Zobrazeno celkem 470-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..