Je libo hadí masáž?

Masáž, jak ji známe, slouží k uvolnění a k vyvloání příjemných pocitů. Takovou ale v Cebu City Zoo na Filipínách nehledejte. Masáž se na tomto místě totiž stane pěkně adrenalinovým zážitkem. Maséry jsou totiž krajty tygrovité, které patří mezi největší hady na světě.

had2_590

Ve filipínské Cebu City Zoo si zájemci mohou vyzkoušet hadí masáž zdarma.
Kredit: GLOBAL VIDEO PRODUCTIONS, www.globalvideoprotv.com

Hadí masáž ve filipínské zoo si mohou odvážní zájemci z řad návštěvníků vyzkoušet zdarma.
„Chtěli bychom naši zoo udělat interaktivnější. Návštěvníci budou moci být v přímém kontaktu se zvířaty, což umožňuje třeba i hadí masáž,“ vysvětluje ředitel filipínské City Zoo.

Před masáží se hadi musejí nakrmit

Samotné masáži předchází samozřejmě krmení hadů, aby se předešlo napadení člověka. Každá ze čtyř krajt dostane deset kuřat, a teprve až se nasytí, mohou k nim být vpuštěni lidé. Zájemcům se samozřejmě doporučuje, aby hady nijak nedráždili hlasitými projevy ani prudkými pohyby. Samotná masáž pak probíhá vleže: zřízenci zoo na člověka opatrně krajty položí a ty ho pak svými ladnými těly obtáčí a plazí se po něm.

Krajta tygrovitá dorůstá do délky 2–8 metrů a váhy až 100 kg a dožívá se až 40 let. Vyskytuje se zejména v Číně, Barmě, Malajsii a Indonésii. Na mnoha územích světa je považována za jeden z ohrožených živočišných druhů, protože bývá ještě dnes pytláky lovena pro svou krásně zbarvenou kůži. V jihovýchodní Asii tvoří tento druh nedílnou součást lidského jídelníčku a ve Vietnamu jsou dokonce krajty uměle chovány pro maso. Zajímavou skutečnost také objevili floridští vědci, kteří po zdařilém experimentu zjistili, že krajta tygrovitá má v sobě – jako jediný ze všech druhů hadů na světě – zakódovaný systém podobný GPS: v jejich experimentu,  spočívajícím ve vypuštění hadů daleko od jejich domoviny, nedokázala nalézt cestu zpět pouze jedna z deseti krajt.

Zdroj:

(Zobrazeno celkem 577-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..