Jihlavští krokodýli zpátky v Jihlavě!

Chovný pár krokodýlů čelnatých (Osteolaemus tetraspis) se po třech letech vrátil zpět do Zoo Jihlava z Krokodýlí zoo v Protivíně. Starý jihlavský pavilon plazů a opic, který krokodýli obývali, byl zbourán a na jeho místě vyrostl nový prostorný tropický pavilon. V něm najdou samice Key a samec Rocco, jak se jihlavští krokodýli jmenují, důstojný nový domov.

krokodýli Zoo Jihlava

Kredit: (c) ZOO Jihlava

„Při výstavbě nového pavilonu jsme od začátku počítali s návratem našeho krokodýlího páru a nová prostorná expozice pro ně byla jedním z mých velkých přání. Naši krokodýli jsou totiž jedni z nejstarších obyvatel Zoo Jihlava. Jsou více jak 50 let staří! Rocco a Key jsou navíc zasloužilí rodiče skoro třiceti malých krokodýlů.“ řekla Eliška Kubíková, ředitelka jihlavské zoo.

Společně s krokodýly se v pátek 27. listopadu do nového pavilonu nastěhovalo mnoho nových zvířat ze Zoo Plzeň, jako třeba velký varan skvrnitý, krásně zbarvený stromový varan modrý a další zástupci plazů a obojživelníků.

Advent v Zoo Jihlava

Adventní čas, tradiční předzvěst blížících se Vánoc začne již v neděli 29. listopadu. Na toto předvánoční období nezapomněla ani Zoo Jihlava, jejíž pracovníci připravili pro návštěvníky celou řadu nejrůznějších akcí a překvapení až do Štědrého dne.

Veškeré informace najdou lidé ve virtuálním adventním kalendáři na www.zoojihlava.cz. Přichystány budou prohlídky s průvodem po zoo, adventní dílny, soutěže, nebo přednášky. Z nejzajímavějších akcí to budou křtiny malého tapíra 2. prosince a hlavně otevření tropického pavilonu 12. prosince!

Zdroj: Zoo Jihlava

(Zobrazeno celkem 898-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..