Králík Bunny a holoubek Pidg – přátelé ze sirotčince

Ne každý se narodí do fungující rodiny – a to platí i ve zvířecí říši. Řada mláďat zůstává krátce po narození nebo vyklubání z různých důvodů opuštěna. Matka může být nezkušená, mládě se může narodit předčasně či s vrozenou vadou, nebo ho o rodiče připraví nešťastná náhoda. Některá zvířata mají štěstí, že se dostanou do záchranných stanic, kde se o ně lidé postarají, dokud nejsou schopna samostatného života. A další mláďata mají štěstí ještě o trochu víc – ve stanici si najdou přátele.

holub a králíček

Mladý holub Pidg se svým kamarádem Bunnym
Kredit: Ann Dillon, Facebook – Kildare Animal Foundation Wildlife Unit

Králík Bunny přišel do záchranné stanice v Kildare začátkem srpna. Jeho matka ho zřejmě opustila krátce po porodu; byl extrémně malý a slabý a veterináři mu nedávali moc šancí. Zdálo se ale, že prospívá. Po týdnu však prodělal záchvat, který ho ještě více oslabil, ale přesto se dostal z nejhoršího. Tou dobou ošetřovatelé přijali do péče čerstvě vyklubané holubí mládě nalezené ve spadlém hnízdě – jeho nevylíhnutý sourozenec bohužel nepřežil a ani s Pidgem to nevypadalo růžově.

Králík a holoubek sdíleli inkubátor

Obě mláďata každopádně potřebovala teplo, a proto je pracovníci Kildare Animal Foundation Wildlife Unit umístili do inkubátoru. Místa ale nebylo dost, a tak se holoubek s králíčkem museli podělit o jeden inkubátor – prostor byl rozdělen na dvě poloviny provizorní přepážkou.

Když je ošetřovatelé přišli zkontrolovat, nestačili se divit: přepážka byla pryč a holoubek spokojeně spal v háčkovaném hnízdě s králíkem vedle sebe.

Mláďata jsou pořád spolu

Od té doby se od sebe prakticky neodloučili – stali se z nich přátelé. A ačkoli ani jeden nemá vyhráno, zatím oba prospívají. „Útěcha v kamarádství překonala druhové rozdíly. Jsou to prostě dvě miminka, která nacházejí ve vzájemné společnosti povzbuzení a teplo. Nejsou nádherná?“ píše stanice na svém Facebooku.

Přáteli zůstávají i přes vzájemnou rozdílnost

Od doby, kdy do stanice přišli, Pidg i Bunny už docela vyrostli a začínají se projevovat rozdíly mezi nimi – například že jeden zkouší létat a druhý skákat – ale pořád se mají rádi, jako by byli vlastní sourozenci.

Kildare Animal Foundation Wildlife Unit je nezisková organizace starající se o opuštěná, nemocná a handicapovaná volně žijící zvířata. Na provoz stanice můžete přispět přes službu PayPal na adresu kafwildlife@gmail.com.

Zdroj: Facebook – Kildare Animal Foundation Wildlife Unit

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..