Lilica – psí solidarita

Být opravdovým člověkem znamená také umět se podělit s druhými a pomoct jim, když jsou v nouzi. To by mělo být pro lidi přirozené. Tak samozřejmé už to ale není ve zvířecí říši; o to silněji však každý takový případ působí. Seznamte se s Lilicou.

Lilica

Lilica s krmením pro své kamarády
Kredit: Hilton De Paoli, YouTube

Lilica, malá brazilská chlupatá kříženka, neměla jako opuštěné štěně moc štěstí. Na skládce, kde žila, se ale spřátelila s dalšími psy, kočkami a dokonce slepicemi. Před třemi lety se Lilice narodilo osm štěňat. Protože se na skládce nenašlo dost žrádla pro všechny, začala pátrat po něčem na zub také v okolí.

Jedné noci se jí poštěstilo, když potkala milovnici psů Luciu. Ta samozřejmě okamžitě poznala, jak je Lilica vyhladovělá, a dala jí najíst. Od té doby za ní Lilica přicházela každou noc.

Jednoho večera však Lilica přestala žrát, vzala do tlamy sáček s potravou a rozběhla se zpět na skládku, aby nakrmila svá štěňata. Lucia si všimla, že Lilica z otevřeného sáčku žrádlo trousí po ulici, a tak jej příště pečlivě zavázala. Nejprve Lilica nosila jídlo jen svým ratolestem, později se však dělila i s ostatními zvířecími kamarády na skládce.

Již tři roky nosí Lilica svým přátelům každý večer žrádlo, které pro ně připravuje Lucia. Za zmínku také stojí, že pro potravu musí překonat každý večer necelých sedm kilometrů, což vzbudilo ve světě značný obdiv. Lucia od té doby pravidelně kolem deváté hodiny večerní přichází na místo, kde Lilicu poprvé potkala, aby jí předala sáček s večeří.

„Nikam necestuji, ani nejezdím na dlouho pryč, kvůli ní,“ říká sympatická Lucia.

Zdroj: delmondo.info, oditycentral.com

(Zobrazeno celkem 510-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..