Malý hrabáč je již k vidění pro návštěvníky

Mládě hrabáče kapského, které se narodilo v neděli 26. července, se poprvé představilo veřejnosti. Poslední srpnovou sobotu ve 12 hodin odkryli chovatelé opatrně zástěnu expozice. Návštěvníci byli velmi ukáznění a matka malého hrabáčka Kvída se chovala klidně, a tak se už zástěna k expozici nevrátila. Mládě tak bude k vidění každý den od cca 10 hodin.

Mládě hrabáče kapského už váží bezmále pět kilogramů. | Kredit: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Mládě hrabáče kapského už váží bezmála pět kilogramů. | Kredit: Miroslav Bobek, Zoo Praha

„Malý hrabáč je úchvatný tvor, pro kterého bychom spíš než v reálném světě měli hledat přirovnání ve fantasy nebo v pohádkách. Jeho matka Kvída je jedním z mých nejoblíbenějších zvířat a na úspěšně odchované mládě jsme čekali řadu let. Chodím se na něj podívat, kdykoli to jde,“ uvádí ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Po těžkém začátku, kdy chovatelé doslova bojovali o každou hodinu života mláděte, je pohled na dnes již bezmála pětikilového hrabáče tak trochu zázrak. Mládě je v současné době dokrmováno minimálně, protože pětkrát denně pije od matky Kvídy. Je velmi aktivní a hledá si struky samo, ale chovatelé mu stále ještě trochu pomáhají, aby měli jistotu, že se napilo dostatečně. V noci je malý hrabáč ještě oddělen od matky, ale každý den ráno ho k ní ošetřovatelé přinášejí a oba jsou spolu v expozici celý den.

Malý hrabáček začal pít od matky v devátém dnu života. | Kredit: Petr Hamerník, Zoo Praha

Malý hrabáček začal pít od matky devátého dne života. | Kredit: Petr Hamerník, Zoo Praha

Hned první dva dny využilo možnost vidět novou hvězdu pražské zoo tisíce návštěvníků. Vzhledem k tomu, že byli ohleduplní, respektovali pokyny dozoru a i matka Kvída na náhlý zájem nijak nereagovala, zůstala expozice hrabáčů v Africkém domě již odkrytá. Mládě tak bude vidět každý den od cca 10 hodin, kdy ho chovatelé přinášejí, až do večera, kromě krátké chvíle, kdy ho chovatelé v zázemí váží.

Zdroj: Zoo Praha

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..