Novinky v zoo: jedna žirafa, dvě komby a tři ryby

Dvě ušatá mláďata vykoukla na svět v Ostravě, jedno dlouhonohé zase v Liberci. V hodonínské zoologické zahradě plave nové trio pestrého zvířectva a pražská zoo se připravuje na odchod dvou členů sloního stáda.

žirafa mládě Liberec

Samička žirafy, která dostala jméno Malawi. Šup za ní do Liberce! | Kredit: © Zoo Liberec, Facebook

Liberecké žirafátko

V Zoo Liberec rozhodně neusnuli na vavřínech – i tento týden přinášíme ze zdejší zvířecí říše něco nového. Na svět tu přišla žirafa Rothschildova, samička, která dostala jméno Malawi. Nový přírůstek již mohou návštěvníci spatřit mezi ostatními členy zdejší skupiny v pavilonu žiraf.

Mláďata komby

V polovině ledna se v ostravské zoo narodila dvě mláďata komb ušatých. Na vlastní oči je spatřit sice zatím nemůžete, neboť matka je i s potomky ukryta v budce, i přesto je však máte možnost vidět. Monitoruje je kamera, jejíž záznam je přenášen na obrazovku v expozici Noční Tanganika. V následujícím videu můžete spatřit krátký sestřih toho, jak se mláďatům v Ostravě daří.

Noví vodní obyvatelé

Mořská akvária hodonínské zoo se rozrostla o tři nové členy. V korálovém útesu našel domov pomec skvělý, v nádrži u žraloka nově spatříte netopýrníka dlouhoploutvého a poslední příchozí, klipka žlutá, dělá společnost perutýnovi. Vypravíte se za nimi podívat?

pomec skvělý

Pomec skvělý zaujme především svým modro-žlutým zbarvením. | Kredit: © Zoo Hodonín, Facebook

Loučení se slonicemi

Zoo Praha brzy pošle do světa dva členy ze sloního stáda. Nový domov čeká samici Donu a její dceru Situ, která zde přišla na svět v únoru 2013 a stala se prvním slůnětem narozeným v Praze. Dona se vůči ostatním členům stáda začala projevovat agresivně; samice Tamara si dokonce z jednoho z jejích útoků odnesla ne zrovna lehké zranění. Chování slonice by tak mohlo představovat nebezpečí zejména pro malá slůňata. Zoologická zahrada vyhodnotila jako nejlepší řešení její odchod, společně s ní ji bude následovat i Sita. Novým domovem se pro ně stane německý Osnabrück, kam by slonice měly odejít začátkem jara.

slonice zoo Praha

Slonici Donu a její dceru Situ čeká odchod do nového domova. Nechť v něm prožijí krásné roky!
Kredit: © Irena Černovská, Zoo Praha

(Zobrazeno celkem 461-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..