Ochranáři vybudovali rampy pro malé lachtany

Ochránci přírody z novozélandského úřadu Department of Conservation nainstalovali dřevěné rampy do hlubokých děr na Aucklandských ostrovech, aby pomohli mláďatům ohroženého lachtana novozélandského. Malí lachtani při svých průzkumech okolí do těchto hlubokých děr plných vody a bahna padají a bez pomoci se jen těžko dostávají ven.

„Pokud mládě lachtana do díry spadne a nemůže vylézt ven, trpí podchlazením, hladem a může se utopit. Lachtani čelí tolika jiným hrozbám, jako je zapletení do sítí, nemoci a nadměrný rybolov, takže musíme udělat vše, co je v našich silách, aby tato mláďata měla šanci na přežití,“ uvedla Milena Palka z World Wildlife Fund na Novém Zélandu, který stavbu ramp financoval. Již dříve v létě výzkumníci zachránili z děr 65 mláďat. Po nainstalování ramp do děr u nich postavili kamery, aby mohli sledovat úspěšnost projektu.

Lachtan novozélandský je nejvzácnější a nejohroženější druh lachtana na světě, jeho počty stále klesají. I proto je na Novém Zélandu klasifikován jako kriticky ohrožený na národní úrovni.

Zdroj: WWF, YouTube – WWF New Zealand

(Zobrazeno celkem 328-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..