Říjnové slůně z pražské zoo už má jméno

Hanno, Nandimithra a Rudolf. Z těchto tří jmen vybírala veřejnost téměř dva měsíce to pravé pro nejmladšího slona indického z pražské zoo. A stejně jako jeho o půl roku starší spolubydlící, i on se může nakonec pyšnit císařským jménem.

slůně Rudolf zoo Praha

Slůně narozené v Zoo Praha na začátku října už má své jméno. | Kredit: © Zoo Praha

Nejmladší člen pražského sloního stáda nese od včerejšího odpoledne jméno Rudolf neboli Rudi. Na svět přišel 7. října 2016 a své jméno tak vyhlížel téměř tři měsíce. Sameček je druhým potomkem slona indického, který byl v Zoo Praha nejen narozen, ale i počat. Jeho matkou je samice Tamara.

Hlasování probíhalo od začátku listopadu do 27. prosince. Vítězné jméno je připomínkou císaře Rudolfa II. Habsburského, jehož zájmem byla mimo jiná exotická zvířata. Jeho Lví dvůr je společně s „pobočkami“ v oboře Hvězda a na Císařském ostrově pokládán za prvního předchůdce evropských zoologických zahrad.

Císařské jméno má také druhý nejmladší člen stáda, devítiměsíční Max. To odkazuje na Maxmiliána II. Habsburského, který v roce 1570 do naší metropole přivedl slona indického.

Zdroj: Zoo Praha

(Zobrazeno celkem 341-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..