Šťastné a veselé Vánoce přeje ZOO Magazín

Vážení a milí čtenáři,

za celou redakci přejeme Vám všem i všem Vašim zvířecím kamarádům šťastné a veselé Vánoce, pohodu a klid svátečních dní a spoustu radosti s přírodou a zvířátky!

Vánoce - rournatec ozdobný

Rournatec ozdobný (Spirobranchus giganteus) vypadá jako vánoční stromeček, ale jde o mořského živočicha.
Kredit: Nhobgood Nick Hobgood, Wikimedia Commons – CC BY-SA 3.0

Sněhuláka asi na mnoha místech České republiky v těchto dnech nepostavíme, tak si užijte s pandou velkou aspoň tohoto:

Divoká zvířata v přírodě Vánoce neslaví, i když… co my víme! Ale i tak se umí bavit – jako tito delfíni surfující na vlnách:

Ne každý z nás má doma takhle ochotnou tažnou kočku. I když i ona to má skvěle vymyšlené: až ji začnou bolet tlapky, nechá se naložit do batůžku a veze se zas ona:

Přes to, že mnoho lidí vidí přírodu a zvířata jen jako zdroj, je mezi námi spousta těch, kteří se snaží to přírodě vrátit svou péčí a láskou. Za všechny záchranné stanice pro volné žijící živočichy, kterým patří náš dík, například ta tulení v Hillswicku:

A pokud nevíte, co komu ještě dát pod stromeček, pohlazení a přitulení nestojí žádné peníze, a přitom je tím nejhezčím dárkem:

A kdybyste chtěli Vánoce strávit ve společnosti zvířátek, nezapomeňte, že české zoologické zahrady mají na Štědrý den i během svátků otevřeno a že i v zimě se rodí mláďata! Tak ještě jednou: Štastné a veselé Vánoce!

(Zobrazeno celkem 225-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..