Tuleni v ZOO Ústí slaví rok v novém bazénu

tuleni

Tuleni v ZOO Ústí nad Labem oslavili rok v novém bazénu. Starší nevyhovující zařízení s pouhými 38 m3 nahradil po pětiměsíční rekonstrukci bazén o objemu 245 m3, který poskytuje třem tuleňům dostatek prostoru. Bazén byl otevřen přesně před rokem – 14. října 2013.

Nový bazén pro tuleně slavnostně otevřel v zoo primátor města Ústí nad Labem Vít Mandík, slavnostního zahájení se zúčastnila olympionička Štěpánka Hilgertová, která také jednoho z tuleňů adopotovala.

Na místě původního bazénu bylo prohloubeno dno a rozšířena celková vodní plocha, bazén je řešen v přírodním stylu, je členitý s velkými kameny, umělými skálami, má prosklené průhledy i dřevěné oplocení. Upraveno je i jeho okolí včetně hlediště pro diváky v okolí bazénu přibyla řada vzdělávacích panelů se zajímavými informacemi ze života ploutvonožců. Investorem stavby je město Ústí nad Labem, který do rekonstrukce vložil 1,5 milionu korun, 300 000 korun přispěla Nadace ČEZ.

V ústecké zoo žili před rekonstrukcí tuleni dva – samice Mary a samec Junior. Krátce před otevřením bazénu přicestovala do Ústí nad Labem dvouletá samice Zola ze zoo v německém Karlsruhe, trojice se velmi rychle sžila a v bazénu se cítí v pohodě. I proto byla obnovena možnost zážitkového programu krmení tuleňů pro nadšence, kteří tak vedle blízkého setkání s nádhernými a inteligentními ploutvonožci tuleně i podpoří.

Zdroj: ZOO Ústí nad Labem.

(Zobrazeno celkem 318-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..