V Ostravě se narodilo slůně, od matky již pije mléko

Zoo Ostrava slaví úspěch v podobě novorozeného slůněte. Na svět tu přišlo v sobotu. Matka i potomek v pořádku, mají před sebou však ještě dlouhou cestu. Jedná se o třetí mládě, které tu na svět přivedla samice Vishesh, předchozí dvě však bohužel uhynula. 

slůně zoo Ostrava

Samice slona indického v ostravské zoo s čerstvě narozeným potomkem. | Kredit: © Ondřej Matěj, Zoo Ostrava

Po 662 dnech březosti přivedla samice slona indického jménem Vishesh z ostravské zoologické zahrady na svět potomka. Porod začal okolo třetí hodiny ranní v sobotu 8. července, mládě přišlo na svět krátce před jedenáctou hodinou dopolední. Potomek se měl ihned čile k světu a netrvalo mu dlouho postavit se na vlastní nohy. Spořádaně se chová i dvacetiletá matka Vishesh – je klidná a o mládě pečuje. Dnes bylo zjištěno, že se jedná o samečka. Již v průběhu včerejšího večera začal pít od své matky mléko.

Neúspěchy předchozích let

Fakt, že slůně od samice přijímá mateřské mléko je velmi podstatný. Jedná se již o třetí mládě, které ve zdejší zoo samice Vishesh přivedla na svět, předchozí dvě však uhynula. První, narozené v roce 2011, zemřelo po pouhých dvou měsících, neboť nezkušená matka péči o něj odmítala. Druhý potomek přišel na svět v roce 2014, ačkoliv se mu dařilo dobře, i přes snahu ošetřovatelů nikdy nepřijímal od samice mateřské mléko. V necelých dvou letech kvůli tomu tak uhynul na herpes virus. 

Držme tak ostravským slonům palce a doufejme, že potomek číslo tři bude mít v životě štěstí více. Prozatím je na dobré cestě. Pavilon slonů je pro veřejnost v tuto chvíli dočasně uzavřen, ošetřovatelé chtějí rodině dopřát potřebný klid. 

Zdroj: Zoo Ostrava, FB Zoo Ostrava

Share

One comment on “V Ostravě se narodilo slůně, od matky již pije mléko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..