V Zoo Liberec se opět narodila bílá tygřata

Po necelých čtyřech letech se chovatelé tygrů v liberecké zoo znovu dočkali a pod Ještědem přivítali bílá tygří koťata. Na malé přírůstky se již určitě těší také zvědaví návštěvníci, přejme proto koťatům pořádnou porci zdraví a elánu do budoucna.

bílý tygr indický

Matka malých tygříků Surya Bára | Kredit: Zoo Liberec

Málokterá šelma vzbuzuje tolik zájmu veřejnosti jako bílý tygr indický. Pokud vše půjde bez problémů, uvidí návštěvníci v liberecké zoo za několik týdnů bílá koťata.

Mláďata tygrů přišla na svět 25. 2. 2016. Ze čtyř novorozenců přežila porod dvě koťata. Podle ošetřovatelů vypadají oba tygříci vitálně, doufejme tedy, že v pořádku zvládnou i další náročné dny. Jejich rodiči jsou zkušená matka Surya Bára a samec Paris.

bílý tygr indický

Otec mláďat Paris | Kredit: Zoo Liberec

Pro Báru jde již o čtvrtý porod. Poprvé porodila v říjnu roku 2011 tři mláďata, ale o potomky se nedokázala postarat, a tak mláďata zahynula. Po úspěšně odchovaných trojčatech v roce 2012 přivedla na svět jedno mládě, které však přežilo jen několik dnů. Vzhledem k poměrně velké příbuznosti všech žijících bílých tygrů, která je důsledkem snahy chovatelů podchytit vzácnou leucistickou mutaci, dochází u této barevné variety k úmrtí koťat poměrně často. Liberecká tygří samička má však již dostatek zkušeností a o své potomky se pečlivě stará. Do průběhu odchovu ošetřovatelé nezasahují, neboť rušení snášejí tygři poměrně špatně a při podráždění mohou samice svoje mláďata zabít. Účinným pomocníkem při kontrole, zda vše probíhá v souladu s očekáváním, jsou proto záběry z kamer.

bílý tygr indický

Bílý tygr v Houstonu | Kredit: Jacob.jose, CC BY-SA 3.0

Pokud se odchov mláďat podaří, je velmi pravděpodobné, že si některé z nich zoologická zahrada v Liberci ponechá k dalšímu chovu. Držme tedy malým pruhovaným sourozencům palce, ať se jim vstup do života podaří!

Zdroj: Zoo Liberec

(Zobrazeno celkem 825-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..