VIDEO: Panda ve Vídni má dvojčata!

Vídeňská zoo Tiergarten Shönbrun nemá jen jeden unikátní přírůstek, ale hned dva. Samička pandy velké Ailuropoda melanoleuca jménem Yang Yang totiž porodila dvojčata.

Ošetřovatelé měli již dřív podezření, že by mláďata mohla být dvě. „Od té doby, co spoléháme na přirozené oplození a odchov, sledujeme, co se děje jen na kameře. Již dříve to znělo, jako když vrní dvě mláďata. Na záznamech jsme ale viděli jen jedno. V pátek ošetřovatel poprvé uviděl obě,“ říká ředitelka zoo Dagmar Schratterová.

Obě pandy rostou podle všeho dobře, i když šance na přežití v prvních několika týdnech je pouze kolem 50 procent. Proto se i pojmenování pand provádí podle čínské tradice až po 100 dnech. Zooložka Eveline Dunglová k tomu dodává: „Vidíme je na záznamech poměrně vzácně, protože matka Yang Yang je neustále zahřívá mezi svými velkými tlapami. Každým dnem ale mláďatům roste další chmýří a dvoubarevná kresba je vidět už dnes. Co slyšíme dobře, to jsou jejich zvuky.

panda dvojčata Vídeň

Maminka Yang Yang s dvojčaty ve vídeňské zoo. | Kredit: © Tiergarten Schönbrun

Malé pandy uvidíme nejdříve ve věku tří až čtyř měsíců. Do té doby bude zoo ve Vídni lákat na fotky a videa, přenos z kotce je vidět i na televizích přímo v zoo.

(Zobrazeno celkem 1 321-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..