VIDEO: Tygří dvojčata přicházejí na svět

Prvorodička Kaitlyn, samice kriticky ohroženého tygra sumaterského, přivedla na svět 22. srpna 2015 v Australia ZOO v Queenslandu zdravá tygří dvojčata. První mládě zprvu špatně dýchalo, ale po pečlivé masáži od tygřice se rychle zotavilo. Jeho dvojče se narodilo o půl hodiny později aktivní a čilé.

Tygřice Kaitlyn, která se do zoo dostala v roce 2008 spolu se dvěma sourozenci, je geneticky velmi cenná, její matka totiž pochází z volné přírody ostrova Sumatry. Tam dnes žije v tropických lesích méně než 500 tygrů sumaterských v několika izolovaných populacích. Vzácní tygři jsou dále ohrožováni kácením lesů a pytláctvím pro „potřeby“ tradiční asijské medicíny. Tygří dvojčata, která dobře prospívají, tak snad přispějí k zachování druhu.

Tygry sumaterské chovají i zoologické zahrady v České republice, konkrétně Zoo Praha, ZOO Jihlava a Zoo Brno. I tady se čas od času daří odchovy: v jihlavské zoo se narodilo mládě předloni, v pražské loni – to druhé však bohužel nepřežilo, mělo vrozenou cystickou degeneraci ledvin.

Zdroj: BBC Earth – YouTube, zooborns.com

(Zobrazeno celkem 824-krát, 1 zobrazení dnes)
Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..