VIDEO: Ve Vietnamu zachránili medvíďata před pašeráky. Mláďata krmí mlékem pro štěňata

Ve Vietnamu ukradli pašeráci dvě mláďata medvěda ušatého. Odebrali je matce a chtěli je převézt na nelegální farmu. Vietnamské policii a úřadům se díky vzájemné spolupráci podařilo medvíďata zachránit. Mláďata jsou ale velmi malá, váží necelý kilogram, a tak stále není úplně jisté, zda přežijí.

Mláďata zatím váží necelý kilogram. | Zdroj: Youtube.com

Pašeráci se začátkem roku snažili ukrást dvě mláďata medvěda ušatého. Ta jim však byla zabavena a od 9. ledna žijí v záchranné stanici ve vietnamském městě Ninh Binh. Dostala jména Mi a Tam. Zatím váží necelý kilogram a pracovníci záchranné stanice je musí krmit každé tři hodiny.

Vitaminy a probiotika

K výživě používají mléko pro štěňata, protože je složením velmi podobné tomu medvědímu. „Našli jsme mláďata dehydratovaná. Situace je stále kritická, ale děláme všechno, co je v našich silách. Krmíme je každé tři hodiny mlékem doplněným o vitamíny a probiotika,“ citoval server Novinky.cz Briana da Cala, ředitele mezinárodní organizace Four Paws (Čtyři tlapky).

V běžných podmínkách by mláďata stále žila u matky, takže se je pracovníci snaží držet i v teple. Ačkoli medvíďata stále nemají vyhráno, podle de Cala mají dobrou šanci na přežijí. Medvěd ušatý je podle Červeného seznamu ohrožených druhů označený jako zranitelný, to znamená, že čelí vyhynutí, pokud se podmínky nezmění.

Zdroj: Novinky.cz

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..